1970-01-14 Baildon Katowice - Cracovia 11:3

11
:
3

(1:1; 4:0; 6:2)

BAILDON — CRACOVIA 11:3 (1:1, 4:0, 6:2). Bramki zdobyli, dla zwycięzców — Żurek 1 Obój po 3 oraz Chyski, R. Mateja, Święty, F. Góralczyk i Garbocz po 1, dla pokonanych — Stachoń, Migacz i Krawczyk po 1. Sędziowali pp. Andrysiak i Sławiński z Łodzi. Widzów ok. 1030. Hokeiści katowiccy mierzą w tym sezonie wysoko i jak twierdzą — mają respekt tylko przed Podhalem. Wprawdzie początkowo zaskoczeni zostali dobrą postawą Cracovii i bramkarza Gója, ale w miarę upływu czasu opanowali taflę i grał jak z nut. W 5 min. Stachoń silnym strzałem uzyskał dla Cracovii prowadzenie, żurek wyrównał dopiero na kilkanaście sekund przed końcem I tercji. Na początku II tercji Gój przepuścił strzał z połowy lodowiska (Chyski) i Cracovia wyraźnie straciła wiarę w możliwość powodzenia. Wprawdzie od czasu do czasu zrywa się do ataku Migacz, zbiera nawet oklaski, ale przewaga bramkowa Baildonu systematycznie wzrasta. .Migacz przy stanie 6:1 dla gospodarzy zdobywa efektowną bramkę, a Krawczyk przy stanie 11:2. strzela 3 bramkę dla biało-czerwonych.
Źródło: Echo Krakowa nr 12 z 15 stycznia 1970

• 19 kolejka - 14 stycznia 1970 Baildon Katowice - Cracovia 11:3 (1:1, 4:0, 6:2) bramki dla Cracovii: Stachoń, Migacz, Krawczyk [1]