1970-01-17 Cracovia - Pomorzanin Toruń 4:0

Kraków, lodowisko Olszy, sobota, 17 stycznia 1970, 18:00

0

(0:0; 3:0; 1:0)

"Podhale i Cracovia nie wykorzystały szansy" -

Podhale i Cracovia nie wykorzystały szansy

Sobotnio — niedzielne spotkania hokejowe o mistrzostwo I ligi przyniosły nowe niespodzianki. Zaliczyć do nich należy porażkę lidera Baildonu z ŁKS-em i remis Podhala z Pomorzaninem. Bardzo dobrze spisali się hokeiści warszawskiej Legii i ŁKS zdobywając komplet punktów. Cracovia zdobyta dwa punkty na Pomorzaninie i była o krok od połowicznego sukcesu z Polonią.

Cracovia — Pomorzanin 4:0 (0:0, 3:0. 1:0). Mecz rozegrany został w anormalnych warunkach. Gęsty bez przerwy padający śnieg uniemożliwiał prowadzenie normalnej gry. Zespół krakowski zagrał nad¬zwyczaj ambitnie i ofiarnie i odniósł w sumie zasłużone zwycięstwo.
Podhale — Polonia 7:5 (1:1, 1:7, 5:0). Nowotarżance natrafili w zespole Polonii Bydgoszcz na groźnego rywala. Przez dwie tercje gra miała wyrównany przebieg a nawet bydgoszczanie prowadzili 3:2. Dopiero w trzeciej tercji gospodarze przypuścili skuteczny atak, uzyskali wyraźną przewagę i zdobyli pięć bramek.
W pozostałych spotkaniach uzyskano następujące wyniki: CKS - Murcki 5:2. ŁKS - Baildon 2:1, Legia — Naprzód 5:2. Wczoraj Cracovia po wyrównanej grze przegrała z Polonią Bydgoszcz 1:2 (0:1. 0:1, 1:0).

Krakowianie zagrali nieco słabiej niż w ostatnich meczach. Duża stawka pojedynku wpłynęła , na nerwową grę zespołów gospodarzy. Przez pierwszą i pół drugiej tercji dali sobie narzucić styl gry gości a ich kontrakcje nie miały rozmachu. Dopiero od połowy drugiej tercji Cracovia zaatakowała, i impetem uzyskała przewagę ale nic zdołała odrobić strat. Bramkę dla Cracovii zdobył M. Csorich.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 15 z 19 stycznia 1970

• 21 kolejka - 17 stycznia 1970 Cracovia - Pomorzanin Toruń 4:0 (0:0, 3:0, 1:0) bramki dla Cracovii: M. Pysz, M. Csorich, W. Pysz, Krawczyk