1970-01-22 Cracovia - Baildon Katowice 4:7

7

(2:3; 1:2; 1:2)

"W lidze hokejowej bez niespodzianek" -

W lidze hokejowej bez niespodzianek

Wczorajsze spotkania hokejowe o mistrzostwo I ligi nie przyniosły żadnych niespodzianek. Zwyciężyli faworyci a GKS Katowice sygnalizuje wysoką formę.

CRACOVIA — BAILDON 4:7
W meczu tym osłabiony zespół Cracovii, który wystąpił bez (W. Pysza, Kosturka, Krawczyka, który w meczu z Naprzodem doznał złamania nogi) zmusił do maksymalnego wysiłku kandydata do mistrzowskiego tytułu Baildon. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 7:4 (3:2, 2:1, 2:1), ale dopiero ostatnia faza spotkania zapewniła gościom końcowy sukces. Na domiar wszystkiego po stracie pierwszej bramki bramkarz Cracovii Gój doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu grę a rezerwowy Giera nie mógł sprostać zadaniu. Mecz zaczął się sensacyjnie, Cracovia uzyskała w pierwszej fazie przewagę i zdobyła dwie bramki. Błędy obrońców i słaba dyspozycja Giery umożliwiła jednak gościom nadrobić straty a nawet uzyskali prowadzenie. W drugiej tercji Cracovia znów wypracowała sobie wiele doskonałych sytuacji, zabrakło jednak wykończenia akcji. W trzeciej tercji po celnym strzale Migacza Baildon prowadził tylko 5:4 ale w ostatniej fazie meczu zdobył bramki i zapewnił sobie końcowy sukces.

Bramki dla Cracovii zdobyli: Migacz 2, Stała i Powalacz. po 1.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 19 z 23 stycznia 1970

• 24 kolejka - 22 stycznia 1970 Cracovia - Baildon Katowice 4:7 (2:3, 1:2, 1:2) bramki dla Cracovii: Migacz - 2, Stala, Powalacz