1970-03-22 Cracovia - Polonia Bytom 0:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Herb_Cracovia

Trener:
Marian Jabłoński
pilka_ico
I liga , 15 kolejka
Kraków, niedziela, 22 marca 1970

Cracovia - Polonia Bytom

0
:
1

(0:1)Herb_Polonia Bytom


Skład:
A. Paluch
Mikołajczyk (71' Joczys)
Rewilak
K. Jałocha
Antczak
Piotrowski (29' Chemicz)
Zuśka
Spiżak
Stroniarz
Sarnat
Gigoń

Ustawienie:
4-3-3

Sędzia: Lankiewicz
Widzów: 10 000

bramki Bramki
0:1 Radecki (2')

Opis meczu

"Coraz gorzej z "pasiakami"" -
Sport

Coraz gorzej z "pasiakami"

Relacja z meczu w Sporcie
Relacja z meczu w Sporcie
Nie mają szczęścia krakowianie do bytomskiej Polonii. W listopadzie ub. roku Wisła przegrała z podopiecznymi trenera Trampisza 0:1 na swoim boisku, wczoraj w takim samym stosunku zeszła pokonana ze swego boiska Cracovia.

Między listopadowym meczem Wisły z Polonią a wczorajszym spotkaniem była jednak zasadnicza różnica. "Wiślacy" grali niemal przez cały czas w 10-tkę, a sukces gości był przypadkowy. Tym razem Polonia wygrała zasłużenie, górując nad przeciwnikiem szybkością, taktyką i spokojem w liniach defensywnych. Dla zbyt wolnych i szablonowo rozgrywających piłkę napastników Cracovii obrona gości była prawdziwym "murem nie do przebycia". Bramkarz bytomian Brol był poważniej zatrudniony zaledwie 2-3 razy. W drugiej linii gości wyróżnili się Janik i Grzegorczyk, a w ataku Radecki.

W Cracovii nic się nie zmieniło na korzyść od jesiennej rundy. Gorzej; u wielu piłkarzy widać duży regres (Gigoń, Sarnat, Mikołajczyk, Spiżak, Stroniarz), a co gorsza brakuje ambicji jaka cechowała ten zespół w wielu meczach (nawet przegranych) w I rundzie.

- Nasi gracze stracili wiarę we własne siły, a utrata bramki już zaraz na początku meczu zdeprymowała ich wyraźnie. - powiedział trener biało-czerwonych M. Jabłoński. - Newralgicznym punktem w zespole jest brak silnej, drugiej linii.

Nie tylko. Również i atak nie potrafił przeprowadzić bodaj kilku szybkich wypadów zakończonych strzałem, rozgrywając piłkę w szablonowy, łatwy do rozszyfrowania sposób. Kibice Cracovii mieli żal do trenera, że już po 30 minutach wymienił młodego Piotrowskiego. Zawodnik ten po słabym starcie wyraźnie się rozegrał i kto wie czy nie byłby w późniejszym okresie pełnowartościowym zawodnikiem.

Jedynym piłkarzem Cracovii, do którego nie można mieć żadnych zastrzeżeń był Paluch w bramce. Utracona bramka nie obciąża jego konta, a zażegnanie wybiegiem w 23 min. niebezpiecznej sytuacji po wypadzie Radeckiego wystawia mu dobre świadectwo.

Polonia zdobyła zwycięską bramkę już w 2 min. Rewilak, zablokowany przez dwóch napastników gości nie mógł interweniować przy strzale Radeckiego a pozostali obrońcy Cracovii wyraźnie "zaspali".

Gospodarze do przerwy stworzyli tylko dwie groźne sytuacje, lecz w 30 min. Stroniarz fatalnie "urwał się", a w 45 min. po rzucie wolnym na bramkę Brola nie było nikogo do "dobitki".

Po przerwie więcej z gry mieli krakowianie, ale ich przewaga w polu nie dawała efektu pod bramką Polonii, gdzie zaledwie raz zaistniało poważniejsze niebezpieczeństwo. Również i po drugiej stronie boiska większość kontrataków gości kończyła się na uważnie już teraz grającej obronie Cracovii.

- Mecz był słaby, a obu drużynom daleko jeszcze do pełni formy. Dodatkową trudność stwarzał ciężki, błotnisty teren. - ocenił spotkanie trener gości inż. K. Trampisz. - Nasi "odbili" sobie na Cracovii porażkę z Gwardią przed tygodniem to też końcowy wynik zadowala mnie w zupełności.
Źródło: Sport