1970-04-05 Polonia Bydgoszcz - Cracovia 7:6

:
6

"Niepowodzenie hokeistów Cracovii" -

Niepowodzenie hokeistów Cracovii

Nie powiodło się hokeistom Cracovii. Zwycięstwo nad Pomorzaninem i porażka z Polonią Bydgoszcz nie załatwia sprawy. Zespól krakowski w dalszym ciągu jest w trudnej sytuacji.

Polonia — Podhale 1:1
Remisem zakończyło się spotkanie Polonia — Podhale 1:1 (0:0. 1:0, 0:1). Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Gałęzowskl a wyrównał Słowakiewicz. Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg a rezultat remisowy nie krzywdzi żadnej z drużyn.
POMORZANIN - PODHALE 3:4
Wczorajszy pojedynek hokejowy z Pomorzaninem rozstrzygnęło Podhale na swą korzyść zwyciężając zespół toruński 4:3 (1:0, 2:1, 1:2). Gospodarze zagrali nadzwyczaj ambitnie 1 zmusili do maksimum wysiłku zespół nowotarski.
Pomorzanin — Cracovia 2:4
Miłą niespodziankę sprawili hokeiści Cracovii wygrywając na lodowisku w Toruniu z Pomorzaninem 4:2 (1:1, 1:0, 2:1). Cały zespół zagrał nadzwyczaj ofiarnie, z poświęceniem i odniósł zasłużone zwycięstwo.
Bramki dla Cracovii zdobyli: W. Pysz 2, Migacz i Csorich po 1.
A oto pozostałe sobotnie wyniki: Murcki — GKS 5:3 (niespodzianka), Naprzód wygrał z Legią 4:2, Baildon zwyciężył ŁKS 7:1.
POLONIA - CRACOVIA 7:6
Dramatyczny przebieg miało spotkanie Cracovii z Polonią. Broniący się przed spadkiem zespół krakowski rzucił na szalę wszystkie umiejętności i był krok od zwycięstwa. Mimo że Polonia w drugiej tercji prowadziła już 3:1, Cracovia nie załamała się, zaczęła odrabiać straty i na 12 minut przed końcem meczu prowadziła 6:5. Niestety końcówka należała do gospodarzy, którzy zwyciężyli 7:6.

Pozostałe wyniki: Naprzód — ŁKS 3:5, Baildon — Legia 5:2.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 80 z 6 kwietnia 1970

• 33 kolejka - 5 kwietnia 1970 Polonia Bydgoszcz - Cracovia 7:6