2 Kordek
2 Chołast

"Niepomyślny start piłkarek Cracovii" -

Niepomyślny start piłkarek Cracovii

Niezbyt pomyślnie wystartowała drużyna wicemistrza Polski Cracovia w tegorocznej edycji I ligi piłki ręcznej kobiet. Krakowianki doznały porażki w inauguracyjnym spotkaniu z Górnikiem Sośnica, a w meczu rewanżowym odniosły z trudem wywalczone zwycięstwo. Nie utrata Jednak punktów nastraja pesymistycznie co do dalszych losów tego zespołu. Z taką formę trudno będzie poważnie myśleć o obronie zeszłorocznej pozycji w polskiej piłce ręcznej. Brak myśli przewodniej w grze, chaotyczne nieproduktywne akcje, brak strzel- czyń z drugiej linii, nieszczelna defensywa — oto główne wady drużyny „biało - czerwonych” z dwóch pierwszych spotkań ligowych. Być może krakowianki jeszcze „nie rozegrały się”, wierzymy że w następnych meczach będzie znacznie lepiej.

Cracovia — Górnik Sośnica 9:11 (5:6). Bramki dla Cracovii - Pabiańczyk 3, Wajda, Popiel i Smoleń po 2. Najwięcej dla Górnika — Deda 6.
Spotkanie rewanżowe Cracovia — Górnik Sośnica 12:11(5:9).
Bramki dla Cracovii: Pabiańczyk 5, Wajda 4, Smoleń 2, Pietrzkiewicz 1. Najwięcej dla Sośnicy: Kordek i Chołast po 2.

10 minut dobrej gry krakowianek po przerwie zadecydowało o ich zwycięstwie. Dopiero w 33 min. spotkania ze strzału Pabiańczyk Cracovia uzyskała prowadzenie 11:10 i przewagi jednej bramki nie oddała do końca meczu. Sędziowali pp. Kijowski i Arciszewski (Poznań).
Źródło: Gazeta Krakowska nr 236 z 5 października 1970