Najbarowska
Guzik

"Porażki Cracovii i zwycięstwo tarnowianek" -

Porażki Cracovii i zwycięstwo tarnowianek

Nieco wcześniej niż w ubiegłych latach, ze względu na przygotowania do mistrzostw świata, wystartowały do walki o mistrzostwo Polski piłkarki ręczne. Inauguracja I-ligowego sezonu w Krakowie przyniosła spotkania Cracovii z Otmętem Krapkowice — mistrzem Polski w latach 1969/70 i 1970/71. Występująca po dwuletniej przerwie, w ekstraklasie Cracovia uległa- dwukrotnie rutynowanemu zespołowi gości — W sobotę 13:16 (9:9), a w niedzielę 5:9 (1:6).

Z respektem przystąpiły podopieczne trenera E. Surdyki do pierwszego spotkania i w 14 min. gry przegrywały już 3:8, jednak¬że przy olbrzymim dopingu publiczności doprowadziły do rezultatu remisowego 9:9. To było jednaj wszystko, na co było stać Cracovię. O porażce Cracovii w niedzielnym meczu zadecydowała fatalnie rozegrana pierwsza połowa meczu, w której krakowianki u- zyskały zaledwie jedną bramkę i to z rzutu karnego.
CRACOVIA:Michałowska, Łapczyńska, Wajda, Kwiatkowska, Kapuścińska, Mastalerz, Rękas, Jędrzejczyk, Hajduk, Staniszewska, Najbarowska, Guzik.

Bramki dla Cracovii zdobyły w sobotę: Mastalerz, Staniszewska i Rękas po 3. Jędrzejczyk 2 oraz Kwiatkowska i Kapuścińska po 1, a w niedzielę — Kapuścińska 2 oraz Wajda, Mastalerz i Rękas po 1.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 210 z 3 września 1973