Kraków, lodowisko Siedleckiego, niedziela, 6 stycznia 1974, 18:00

2

(2:1; 1:1; 1:0)

"Pierwsza porażka hokeistów Unii Oświęcim" -

Pierwsza porażka hokeistów Unii Oświęcim

Interesujące pojedynki stoczyli hokeiści Cracovii i Unii Oświęcim walczący o punkty w II lidze. W sobotnim meczu Cracovia dała zaskoczyć się gościom w I tercji, którzy po kilku błędach białoczerwonych zdobyli aż 5 bramek. Pomimo wyrównanej gry w pozostałych dwóch tercjach Cracovia ostatecznie uległa Unii 2:6 (0:5, 2:1, 0:0) nie wykorzystując wielu dogodnych sytuacji do zdobycia bramek. Bramki w tym meczu zdobyli: dla Cracovii — Kosturek i Pysz, a dla Unii S. Syryński — 2, oraz Kawka, M. Syryński, Madeksza i Pawłowski po 1.
Miłą niespodziankę swym sympatykom sprawiła Cracovia w dniu wczorajszym. Demonstrując zupełnie poprawny hokej hokeiści Cracovii rozpoczęli mecz z dużym impetem i już w 8 min. po strzałach Michny prowadzili 2:0. Przewaga dwóch bramek utrzymała się już do końca meczu, a pozostałe bramki zdobyli: dla Cracovii — Błażowski w 16 i Frasik w 60 min., a dla Unii — Majkowski w 16 i Bryniczka w 27 min. Końcowy wynik 4:2 (2:1, 1:1, 1:0) dla Cracovii.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 5 z 7 stycznia 1974