1974-04-21 Cracovia - Unia Tarnów 0:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

data kolejki


Herb_Cracovia

Trener:
Roman Durniok
pilka_ico
krakowska liga okręgowa grupa I , 18 kolejka
niedziela, 21 kwietnia 1974

Cracovia - Unia Tarnów

0
:
0Herb_Unia Tarnów


Skład:
J.Duda
Surma
Kubik
H.Duda
Turecki
Hefko (Sputo)
A.Maczugowski
Kopijka
Niemiec
Lendzion
Z.Maczugowski

Ustawienie:
skład alfabetycznie

Sędzia: Czachurski z Bochni
Widzów: 5 000


Opis meczu

Nie spełniły się ciche nadzieje jaworznickich górników, liczących, że tarnowska Unia straci obydwa punkty w Krakowie.
Najgroźniejszy rywal aktualnego lidera wyszedł z pojedynku z Cracovią obronną ręką, uzyskując bezbramkowy remis. W najbliższą sobotę sytuacja będzie odwrotna. Sukcesu Cracovii z kolei życzyć będzie cały Tarnów, gdyż biało-czerwoni zmierzą się właśnie z Górnikiem. Czy potrafią jednak wygrać ten prestiżowy dla siebie mecz?
Oczekiwany z zainteresowaniem mecz Cracovii z tarnowską Unią zakończył się bezbramkowo. Z wyniku tego goście powinni być zadowoleni, bowiem z przebiegu gry na zwycięstwo zasłużyła Cracovia. Białoczerwoni - szczególnie w pierwszej połowie - posiadali wyraźną przewagę i kilka dogodnych pozycji do zdobycia bramki. W 3 min. strzał Tureckiego z trudnością sparował Janusz, w 25 min. po "bombie" Hefki Lendzion spóźnił się z "dobitką", w 3 minuty później Maczugowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Unii. W 30 min. po "główce" Lendziona Ślęzak wybił piłkę z linii bramkowej, a w 31 min. "bomba" Niemca trafiła w słupek.
Po przerwie gra stała na znacznie słabszym poziomie i była bardziej wyrównana. Dopiero w ostatnim kwadransie Cracovia ponownie uzyskała przewagę, ale grając niedokładnie w ataku nie zagroziła już poważniej bramce Unii.

Źródło: Tempo