Kraków, lodowisko Siedleckiego 7, sobota, 8 lutego 1975, 18:00

3

(3:0; 2:3; 0:0)

"Wymęczone zwycięstwa hokeistów Cracovii" -

Wymęczone zwycięstwa hokeistów Cracovii

Komplet punktów zdobyli hokeiści Cracovii i KTH Krynice w pierwszych meczach drugiej fazy rozgrywek o mistrzostwo II ligi hokej na lodzie.

W Krakowie Cracovia dwukrotnie pokonała Stal Sanok, w sobotę 7:3 (3:0, 2:3, 2:0) i wczoraj 5:4 (1:1, 3:2, 1:1). Bramki dla Cracovii zdobyli: w sobotę — Stryczek i Frasik po 2 oraz Pawlik, Migacz i Zieli tuki po 1. w niedzielę — Michno 2, Migacz, Zieliński i Ciastoń po 1.
Pomimo zwycięstw krakowianie nie zachwycili, mając trudności, szczególnie we wczorajszym meczu z pokonaniem żywiołowo, ale chaotycznie grającego zespołu gości.

W sobotę Cracovia prowadząc 4:0 w drugiej tercji wyraźnie pofolgowała i pozwoliła Stall zbliżyć się na 4:3. Dopiero przyspieszenie gry w III tercji zapewniło krakowianom pewne zwycięstwo. W II tercji Stal prowadziła 2:1, a na 5 minut przed końcem zmniejszyła przewagę na 4:5. Dopiero uważna gra w końcówce przyniosła Cracovii zwycięstwo.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 34 z 10 lutego 1975