4

Opis zawodów

"Turniej z okazji 50-lecia krakowskiego hokeja I miejsce „Cracovii”" -

Turniej z okazji 50-lecia krakowskiego hokeja I miejsce „Cracovii”

Nie mieli szczęścia organizatorzy turnieju hokeja na lodzie zorganizowanego z okazji 50-lecia dawnego Krakowskiego Okręgowego Związku Hokeja na Lodzie (obecnie Sekcja Hokeja na Lodzie WFS w Krakowie). Na tydzień przed rozpoczęciem turnieju wycofała się reprezentacja okręgu katowickiego, a niemal w ostatniej chwili zrezygnowali z udziału hokeiści wielokrotnego mistrza NRD — Dynamo Weisswasser. W tej sytuacji turniej odbył się przy udziale drużyn z woj. krakowskiego — mistrza Polski Podhala Nowy Targ (bez 7 kadrowiczów), Unii Oświęcim (bez kadrowicza Zabawy) i Cracovii.

CRACOVIA — PODHALE 7:1 (3:1, 1:1, 0:2). Bramki zdobyli: dla Cracovii — Migacz 3 oraz Stryczek, Kalata, Frasik i Kosturek, dla Podhala — Kokoszka.
PODHALE - UNIA OSW. 1:2 (4:0, 2:0, 3:2). Bramki zdobyli: dla Podhala - St. Klocek i Jańczy po 2 oraz Kokoszka, Mrugała, Rokicki, Bełtowski i Zgierski po 1.
CRACOVIA — UNIA OSW.4:4 (3:1, 1:1, 0:2). Bramki zdobyli: dla Cracovii — Pawlik, Stryczek, Dukat i M. Pysz, dla Unii — Bryniczka i Pietkiewicz po 2.
Zwycięzcą turnieju zostali hokeiści Cracovii 3 pkt, przed Podhalem 2 pkt i Unią Ośw. 1 pkt.
Nagrodę „fair play” zdobyło Podhale — 3 minut karnych, puchar dla „króla strzelców” — Bogdan Migacz (Cracovia).
Wczoraj podczas zamknięcia turnieju nagrody wręczali: z-ca redaktora naczelnego „Gazety Krakowskiej” — Zbigniew Guzowski i wiceprzewodniczący Sekcji Hokeja na Lodzie WFS w Krakowie — inż. Edward Pawłowski. Zwycięska drużyna 1 najlepszy strzelec otrzymali też specjalne nagrody w postaci kijów hokejowych ufundowane przez znanego producenta — Bronisława Smolenia z Męciny.
Podczas turnieju mecze sędziowali pp. Podkanowicz i Rayski z Nowego Targu oraz Drewicz i Rusiński z Krakowa.

O zwycięstwie w turnieju zadecydował piątkowy mecz pomiędzy Cracovią a Podhalem, w którym krakowianie zagrali najlepsze spotkanie w tym sezonie. Zaskoczeni takim obrotem sprawy nowotarżanie nie wiele mogli w tym meczu zdziałać, po przegraniu pierwszej tercji 0:4 zupełnie zrezygnowali z walki.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 68 z 24 marca 1975