Kapuścińska 1
15 Wąsowicz

"Porażka szczypiornistek Cracovii" -

Porażka szczypiornistek Cracovii

W rozegranym wczoraj w Krakowie meczu o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej kobiet Cracovia przegrała z wicemistrzyniami Polski — AZS Wrocław 20:26 (10:12). Bramki dla Cracovii zdobyły: Węgrzyn 11, Hajduk. Jaśkowiec i .Jędrzejczyk po 2, oraz Tobik, Kapuścińska i Siodłak po 1, najwięcej dla AZS Wrocław — Wąsowicz — 15.

W pierwszej połowic mecz miał wyrównany przebieg, dopiero w ostatnich minutach wrocławianin objęły prowadzenie różnicą 2 bramek. Po przerwie bardziej rutynowany zespół gości uzyskał wyraźną przewagę, odnosząc zasłużone zwycięstwo.

Na wyróżnienie w zespole Cracovii zasłużyła 18-letnia Kazimiera Węgrzyn, która zdobyła 11 bramek, w tym 7 z rzutów karnych. Zawiodły natomiast obydwie bramkarki Cracovii: Łapczyńska i Lankamer, przepuszczając wiele łatwych do o- brony strzałów. (W. Gor.)
Źródło: Gazeta Krakowska nr 207 z 20 września 1975