Dziektarz 3
7 Florczyk

"Zwycięstwa Cracovii i Skry w pierwszym dniu finałów PP" -

Zwycięstwa Cracovii i Skry w pierwszym dniu finałów PP

Wczoraj w Krakowie rozpoczął się finałowy turniej o Puchar Polski w piłce ręcznej kobiet. Turniej zainaugurowany został meczem Cracovii ze zdegradowanym s I ligi Otmętem Krapkowice. W pierwszej połowie krakowianki uzyskały wyraźną przewagą, prowadząc w 16 min. 8:1, a w 22 min. 12:2. Po przerwie mając zapewnione zwycięstwo Cracovia wyraźnie zwolniła tempo gry, oszczędzając siły na decydujące mecze z Ruchem i ze Skrą. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Cracovii 20:10(13:3).

Bramki dla Cracovii zdobyły: Tobik 6, Dziektarz, Jaśkowiec 1 Kapuścińska po 3, Węgrzyn 2 oraz Hajduk, Jędrzejczyk i Siodłak po 1, najwięcej dla Otmętu — Florczyk 7.
W drugim wczorajszym spotkaniu wystąpiły dwa czołowe polskie zespoły: wicemistrzynie kraju — Ruch Chorzów i trzeci zespół ostatniego sezonu — Skra Warszawa. Niestety mecz ten nie stał na zbyt wysokim poziomie, obydwa zespoły prześcigały się w niedokładnych zagraniach, wiele bramek padło z przypadkowych akcji. Mecz zakończył się niespodziewanym zwycięstwem Skry 24:21 (11:8). Najwięcej bramek zdobyły: dla Skry — Hołozubiec 8, Rzążewska 6. dla Ruchu — Czarnasiak 11.
Dalszy ciąg turnieju dziś o godz. 17 1 jutro o godz. 10 w hali Hutnika przy al. Igołomskiej. (W. Gor.)