"Kadrowicze na torze Cracovii" -
Gazeta Południowa

Kadrowicze na torze Cracovii

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Na torze Cracovii odbyły się zawody kolarskie o Puchar Polskiej Federacji Sportu. Na starcie stanęła kadra olimpijska naszych torowców, dla której był to kolejny sprawdzian przed Igrzyskami w Montrealu.

Bardzo interesujący był wyścig sprinterów. Do finału zakwalifikowało się trzech zawod¬ników: Kotliński (Włókniarz Łódź), Kocot (Ziemia Opolska) i Kąkolewski (Gryf Szczecin).
Pierwszy wyścig wygrał Kotliński przed Kocotem i Kąkolewskim, natomiast drugi Kocot przed Kotlińskim i Kąkolewskim. W tej sytuacji musiano rozegrać trzeci bieg. Zwyciężył Kotliński 11,9 sek. przed Kocotem i Kąkolewskim.
W wyścigu drużynowym na 4 km b. dobrze zaprezentował się zespół kadry, jadący w składzie: Jankiewicz. Lang, Szczepkowski i Sujka. Zespół kadry zwyciężył w dobrym czasie — 4.43,1 wyprzedzając Społem Łódź — 4.52,1, Gryfa Szczecin 4.53,8 i Broń Radom — 5.00,2.
W wyścigu dystansowym na 45 okrążeń toru (ok. 20 km)
triumfował Firlong (Józefovia) przed Kręczyńskim (Gryf Szczecin) i Rykiem (Społem Łódź).
Pozostałe wyniki. Wyścig na 1 km ze startu zatrzymanego: 1. J. Kierzkowski (Dolmel Wrocław) — 1.10,0, 2. J. Kotliński (Włókniarz Łódź) — 1.11,5, 3. R. Kąkolewski (Gryf Szczecin) — 1.11,6.
Wyścig indywidualny na 4 km: 1. M. Salamon (Włókniarz Łódź) — 5.12, 0, 2. J. Bogdański (Społem Łódź) — 5.14,9, 3. B. Kręczyński (Gryf Szczecin) — 5.22,6.
Tandemy: 1. Kadra I (Kocot — Kotliński), 2. Włókniarz Łódź (Szymczak — Rogoziński), 3. Gryf Szczecin (Kaczoła — Kąkolewski).

Wyścig australijski: 1. J. Bek (Społem Łódź), 2. R. Kąkolewski (Gryf Szczecin), 3. J. Bogdański (Społem Łódź), 4. Z. Martuzalski (Cracovia).
Źródło: Gazeta Południowa nr 149 z 1 lipca 1976