"Słaby start Cracovii" -
Gazeta Południowa

Słaby start Cracovii

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
W inauguracyjnych meczach o mistrzostwo I ligi w piłce ręcznej kobiet Cracovia dwukrotnie spotkała się w Krakowie ze Startem Gdańsk. W sobotę krakowianki wygrały 16:14 (6:8) wczoraj doznały porażki 9:12 (3:6). Najwięcej bramek dla Cracovii w obu meczach strzeliły: Tobik 6 i 2, Jaśkowiec 3 i 2, Rękas 3 i 1, Siodłak 1 i 2.

Lepszej gry oczekiwali kibice Cracovii od swojej drużyny. Krakowianki w obu spotkaniach zagrały słabo, popełniały całą masę prostych błędów, raziły nieskutecznością (tylko w niedzielnym pojedynku nie wykorzystały aż 3 rzutów karnych). Już w sobotę zanosiło się na porażkę, przez większą część spotkania prowadził bowiem Start, ale gdańszczanki zgubiły się w końcówce, opadły z sił t krakowianki zdołały przechylić szalę zwycięstwa.

Wczoraj Cracovia prowadziła tylko w pierwszych minutach, potem mnożyły się błędy, które Start umiejętnie wykorzystał. Po przerwie przy stanie 7:9 Węgrzyn nie wykorzystała karnego. Nie powiodło się tarnowiankom — zespół MDK przegrał w Szczecinie z Pogonią oba pojedynki w sobotę 16:19 (11:10) i 11:13 (4:7).
Źródło: Gazeta Południowa nr 202 z 6 września 1976