"Zwycięstwo i porażka piłkarek Cracovii" -
Gazeta Południowa

Zwycięstwo i porażka piłkarek Cracovii

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Ze zmiennym szczęściem walczyły piłkarki ręczne Cracovii w spotkaniach o mistrzostwo I ligi z AKS Chorzów. W sobotę Cracovia przegrał po niezwykle zaciętej i wyrównanej walce 17:18 (11:10). Przez cały mecz nieznaczną przewagę posiadały krakowianki, prowadząc różnicą jednej, lub dwóch bramek. Na 10 minut przed końcem wynik był 16:15, a w 4 minuty później 17:16 dla Cracovii. W tym momencie jednak podopieczne trenera E. Surdyki popełniły kilka szkolnych błędów, tracąc piłkę wskutek złego podania, lub rzucając z niewypracowanej pozycji. Wykorzystał to zespół AKS-u, który w ostatnich minutach meczu zdobył zwycięską bramkę. Bramki dla Cracovii zdobyły: Tobik 6, Siodłak i Jaśkowiec po 4, Węgrzyn 2 i Hajduk 1, najwięcej dla AKS-u — Błażyca 7.
Spotkanie rewanżowe rozpoczęło się niezbyt fortunnie dla Cracovii. W 8 min. chorzowianki prowadziły już 3:0, a w 11 — 4:1. Jednakże piłkarki Cracovii potrafiły się zmobilizować i w 19 min. objęły prowadzenie 6:5. Druga część spotkania to wyraźna przewaga Cracovii, która ostatecznie wygrała 13:10 (7:5). Warto dodać, że zespół AKS-u nie wykorzystał aż 6 rzutów karnych. Bramki dla Cracovii zdobyły: Tobik 4, Hajduk 3. Jaśkowiec i Rękas po 2, oraz Węgrzyn i Siodłak po 1, najwięcej dla AKS-u — Nawa 4.
Źródło: Gazeta Południowa nr 220 z 27 września 1976