1977-01-08 Cracovia - GKS Jastrzębie 6:1

Kraków, lodowisko Siedleckiego, sobota, 8 stycznia 1977, 18:00

"17 bramek Cracovii" -
Gazeta Południowa

17 bramek Cracovii

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Hokeiści Cracovii kroczą nadal od zwycięstwa do zwycięstwa. W sobotę i niedzielę krakowianie nie dali szans innemu czołowemu zespołowi — GKS Jastrzębie, wygrywając dwukrotnie.

W sobotę było 6:1 (3:1, 0:0, 3:0) dla Cracovii, a bramki dla gospodarzy strzelili: Migacz, Pawlik i Michno po 2. Krakowianie nie pokazali jednak wszystkich swoich możliwości, pewnym utrudnieniem dla obu zespołów był śnieg padający w II i III tercji. W II tercji gra zaostrzyła się. zawodnicy obu zespołów bez przerwy wędrowali na ławkę kar.

Wczoraj Cracovia zagrała du¬żo lepszy mecz i wygrała pewnie 11:4 (4:1, 5:1, 2:2). Szczególnie przez dwie pierwsze tercje oglądaliśmy wiele udanych akcji krakowian, wśród których prym wiódł I atak: Pawlik (strzelił 4 gole) — Migacz — Siedlarczyk (dwaj. ostatni zdobyli po 2 bramki). Pozostałe bramki uzyskali: Jasiewicz, Kuciewicz, Stryczek.
Źródło: Gazeta Południowa nr 10 z 10 stycznia 1977