1977-10-01 Baildon Katowice - Cracovia 7:0

"Dwie wygrane Podhala, porażki Cracovii z Baildonem" -
Gazeta Południowa

Dwie wygrane Podhala, porażki Cracovii z Baildonem

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Do nowego mona 77/78 wystartowała liga hokejowa. Jak wiadomo, w tym sezonie liczy ona 10 zespołów, grających systemem 4-rundowym, aż 3 zespoły spadną do II ligi.

Młoda drużyna Cracovii, debiutując w ekstraklasie, miała w pierwszych spotkaniach bardzo trudnego rywala. Baildon Katowice to rutynowany zespół, z wieloma reprezentantami kraju. W sobotę katowiczanie wygrali u siebie 7:0 (3:0, 1:0, 3:0), bramki zdobyli: Kądziołka, Obłój po 2, Jobczyk, Drab, W. Mrowca po 1.

W rewanżu krakowianie przez dwie tercje dzielnie stawiali czoła rutynowanemu rywalowi, a gospodarze prowadzi¬li tylko 2:1. Dopiero w III tercji katowiczanie osiągnęli przewagę i wygrali 5:1 (2:1, 0:0, 3:0). Niemniej młody zespół Cracovii zasłużył za ten« mecz na słowa pochwały. Bramkę dla Cracovii zdobył Cieślicki, dla Baildonu: Obłój, Kądziołka, Piecko, Czarmomski, Ślusarski.
Źródło: Gazeta Południowa nr 224 z 3 października 1977