1977-10-09 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 4:7

Kraków, lodowisko Siedleckiego, niedziela, 9 października 1977, 18:00

"Podhale wygrywa z Tychami" -
Gazeta Południowa

Podhale wygrywa z Tychami

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Hokeiści Cracovii podejmowali u siebie Zagłębie Sosnowice i przegrali oba pojedynki. Sosnowiczanie zmontowali w tym sezonie silny zespół (grają tu bracia Tokarzowie, Marcińczak, S. Klocek) i przewyższali gospodarzy doświadczeniem i rutyną.

Młody zespół Cracovii walczył w sobotą bardzo dzielnie. Gospodarze mieli wiele dogodnych sytuacji podbramkowych, zawiodła jednak skuteczność. Świetnie bronił bramkarz gości — Białoń. Decydujące były 33—37 min., kiedy to goście po strzałach Świtalskiego i Nahuńki objęli prowadzenie 2:0. W trzeciej tercji „pasiaki” atakowały z pasją. Nie wykorzystali znakomitych sytuacji Kostela, Pawlik, a w 50 min. Siedlarczyk przestrzelił karnego. Wygrali goście 2:0.

Wczoraj Cracovia przegrała 4:7 (1:4, 0:3, 3:0). W dwóch pierwszych tercjach gra była optycznie wyrównana, ale pod bramką bardziej precyzyjni byli sosnowiczanie. Cracovia walczyła ambitnie do końca i w trzeciej tercji zdobyła kolejno trzy bramki. Bramki dla Zagłębia zdobyli: S. Klocek — 3, Pytel, L. Tokarz, Orliński, Świtalski po 1, dla Cracovii: Siedlarczyk 2, Pawlik i Michno po 1.
Źródło: Gazeta Południowa nr 230 z 10 października 1977