1977-10-16 Podhale Nowy Targ - Cracovia 7:3

Nowy Targ, niedziela, 16 października 1977, 18:00

"Niespodzianka w Nowym Targu" -
Gazeta Południowa

Niespodzianka w Nowym Targu

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Kilka niespodziewanych rezultatów padło w I lidze hokejowej. Wielokrotny mistrz kraju — PODHALE straciło na własnym lodowisku 1 pkt. w pojedynku z ambitnie walczącym beniaminkiem — CRACOVIĄ. Również niespodzianką był remis w niedzielnym meczu STOCZNIOWIEC — GKS KATOWICE w Gdańsku. Liderem jest obecnie ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC.

Oba pojedynki w N. Targu między Podhalem a Cracovią były nieoczekiwanie bardzo zacięte. Spodziewano się łatwego sukcesu gospodarzy, tymczasem już w sobotę Cracovia urwała punkt „Szarotkom”, remisując 3:3 (3:1, 0:2, 0:0).
Goście zaskoczyli pewnych siebie nowotarżan bojową postawą, już w 6 min. Pawlik uzyskał prowadzenie, a w 13 min. Cracovia po strzałach Kosteli i Zielińskiego podwyższyła wynik na 3:0.
W II tercji gospodarze ruszyli do szturmu i wyrównali. W ostatniej tercji „Szarotki” są nadal częściej w ataku, ale rewelacyjnie broni bramkarz Cracovii Datkiewicz. Bramki dla Podhala zdobyli: Jachna, Iskrzycki, Ruchała po 1.

Równie zacięty przebieg miało wczorajsze spotkanie w N. Targu. Gospodarze wygrali 7:3 (2:0, 1:2, 4:1). Tym razem „szarotki” objęły od początku prowadzenie 2:0, ale potem Cracovia grała z minuty’ na minutę lepiej, walczyła z renomowanym przeciwnikiem jak równy z równym i w trzeciej tercji do¬prowadziła do remisu 3:3. Taki wynik utrzymywał się jeszcze 3 min. przed końcem meczu i dopiero szaleńczy zryw Podhala w ostatnich minutach przyniósł temu zespołowi 4 bramki. W Cracovii ponownie świetnie bronił Datkiewicz, bramki dla gospodarzy strzelili: Jaskierski 3, Iskrzycki, Jachna, Mrugała i Garbacz po 1, dla Cracovii: Behounek, Frasik i Zieliński. (-.)
Źródło: Gazeta Południowa nr 236 z 17 października 1977