Kraków, lodowisko Siedleckiego, niedziela, 23 października 1977, 18:00

"Zmienna forma Cracovii" -
Gazeta Południowa

Zmienna forma Cracovii

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC obroniło pozycję lidera w hokejowej ekstraklasie. Sosńowiczanie wygrali po dramatycznych pojedyn¬kach 2 mecze w Katowicach z Baildonem. Bardzo dobrze spisuje się PODHALE, które 2-krotnie pokonało w Lodzi — ŁKS. „Sza¬rotki" ustępują liderowi tylko o 1 pkt. CHACOVIA grala w krat¬kę"; nieoczekiwanie punkt w meczu z GKS Kat. stracił Naprzód.

Ze zmiennym powodzeniem walczyli w Krakowie hokeiści Cracovii w meczach z Polonią Bydgoszcz. W sobotę krakowia¬nie rozegrali bardzo dobrą par¬tię i wygrali wysoko 13:3 (2:0. 6:0. 5:3). Bramki dla Cracovii zdobyli: Siedlarczyk i Cieślicki po 2, Zieliński, Michno, Stożek, Stryczek, Kostela, Pawlik, Migacz, Frasik i Kuciewic.z po 1, dla Polonii: Wojtczak, Sajmolowicz i Tomaszewski po 1.
Tylko I tercja miała charakter względnie wyrównany, w II i III tercji Cracovia grała bardzo efektownie, szybko i co najważniejsze skutecznie. Słowem — gospodarze mieli swój wielki dzień, a że bramkarz Dutkiewicz bronił bezbłędnie w 52 min. było już 13.1 dla Cracovii, dopiero w końcówce goście zdobyli 2 bramki.

Wczorajszy mecz rozpoczął się również pomyślnie dla gospodarzy W 22 min. prowadzili już po strzałach 2-krotnie Pawlika i Siedlarczyka 3:0, w 26 min. goście w ciągu 10 sek. strzelili 2 gole i zaczęli coraz śmielej atakować. Na początku III tercji Polonia objęła prowadzenie 4:3 (wszystkie 4 bramki zdobył dla niej Wojtczak), Cracovia wyrównała w 48 min. po strzale Migacza i miała potem kilka okazji na zdobycie zwycięskiej bramki. Na 18 sek. przed końcem meczu goście przeprowadzili kontratak i Cholewiński zmusił do kapitulacji Datkiewicza. Polonia wygrała 5:4(0:2, 3:1, 2:1).
Źródło: Gazeta Południowa nr 242 z 24 października 1977