"Cracovia — Stoczniowiec 5:3" -
Gazeta Południowa

Cracovia — Stoczniowiec 5:3

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Dobry mecz rozegrali wczoraj hokeiści CRACOVII, zwyciężając III drużynę ekstraklasy — STOCZNIOWIEC Gdańsk 5:3 (2:0, 1:1, 2:2). Gospodarze na tle czołowego zespołu ligowego zaprezentowali się korzystnie, grali szybko, niezwykle bojowo i ofiarnie, mocnym punktem był bramkarz Dutkiewicz.

Pojedynek zaczął się od ataków gości, ale już w 6 min. Michno zdobywa prowadzenie dla Cracovii. Gospodarze atakują teraz z pasją, stwarzają wicie groźnych sytuacji i w 12 min., wykorzystując osłabienie rywala Pawlik zdobywa drugiego gola.
Druga tercja rozpoczyna się od ataków Stoczniowca. W 27 min. Kurczewski strzela celnie do siatki, goście są teraz częściej w ataku. Cracovia atakuje wypadami i w 34 min. Stożek dalekim strzałem podwyższa na 3:1.
Na początku trzeciej tercji, kiedy Cracovia grała w osłabieniu (Stryczek otrzymał karę 5 min.) bramkę dla Stoczniowca zdobył B. Csorich, ale w minutę później Zieliński po pięknej akcji Michny podwyższył na 4:2. W 50 min. Migacz strzela w słupek. Rozstrzygająca jest 53 min. — kiedy to po znakomitej, solowej akcji Pawlik podwyższa wynik na 5:2. Wprawdzie w 57 min. Góra zmusił do kapitulacji Datkiewicza, Cracovia jednak nie dala sobie wydrzeć zwycięstwa, na które w pełni zasłużyła dobrą i bojową postawą.

Dziś o godz. 18-tej pojedynek rewanżowy.
Źródło: Gazeta Południowa nr 246 z 28 października 1977