Kraków, lodowisko Siedleckiego, sobota, 12 listopada 1977, 18:00

"Dwie porażki „Szarotek” w Sosnowcu. 3 punkty Cracovii" -
Gazeta Południowa

Dwie porażki „Szarotek” w Sosnowcu. 3 punkty Cracovii

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
W ekstrak1asie hokejowej pozycję lidera utrzymało ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC, które dwukrotnie pokonała u siebie najgroźniejnego rywala — PODHALE. Przewaga Zagłębia wzrosła już do 5 pkt. Dobrze spisała się CRACOVIA, która w meczach s GKS KATOWICE wywalczyła 3 pkt.

Oba pojedynki Cracovii z GKS Katowice były bardzo zacięte. W sobotę padł wynik remisowy 3:3 (1:1, 2:1, 0:1). Bramki dla Cracovii: Zieliński. Kuciewicz, Behounek, dla gości: Wojtulski. Oleś, Sojka.
We wczorajszym meczu przez dwie tercje żaden z zespołów nie mógł uzyskać przewagi. Goście zdobyli prowadzenie już w 15 sek. ze strzału Małysiaka, wyrównał Frasik w 19 min. W II tercji Cracovia jest częściej w ataku, ale m. in. strzały Michny i Kalaty trafiają w słupek. Ostatnia tercja rozpoczyna się od huraganowych ataków gospodarzy. W 41 min. sędziowie dyktują- karnego przeciwko gościom (za rzucenie przez bramkarza Buka kija) i Behounek nie zaprzepaścił szansy. W 2 min. później po debrze rozegranym „zamku” Kuciewicz zdobywa trzeciego gola. Teraz do ataku ruszają goście, ale nie wykorzystują kilku sytuacji. Końcówka należy zdecydowanie do Cracovii, kolejne bramki strzelają: Kosturek, Kostela i Stryczek.

Wynik 6:1 (1:1, 0:0. 5:0). Był to dobry mecz gospodarzy.
Źródło: Gazeta Południowa nr 259 z 14 listopada 1977