Kraków, hala AZS-AGH, Piastowska 26, niedziela, 8 października 1978, 11:00

Tobik 2
Jaśkowiec 8
Siodłak 5
7 Nawa

"A teraz przerwa w rozgrywkach I ligi aż do 20 I. Cracovia pokonała mistrza Polski" -
Gazeta Południowa

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Do sporej niespodzianki doszło w sobotę i niedzielę w Krakowie, gdzie miejscowa Cracovia pokonała dwukrotnie mistrza Polski chorzowski Ruch, chorzowianki nie reprezentują już tej klasy co w ubiegłym sezonie, niemniej słowa . uznania należą się zespołowi B. Kuliga za ambitną walkę i dobycie kompletu punktów.

W sobotę Cracovia wygrała 22:19 (13:9). Już w 14 min. krakowianki prowadziły 8:3. by w kilka minut później zwiększyć przewagę do 13:6. Chorzowianki zmniejszyły w końcówce meczu niekorzystną dla siebie różnicę bramek. ale nie były w stanie uwiązać równorzędnej walki z Cracovią, która pewnie wygrana. Najwięcej bramek dla zwyciężczyń zdobyły: Duda 7, Jaśkowiec 6, Wnęk 5, dla pokonanych Żurawska 7. Bardziej wyrównany był męcz rewanżowy. W pierwszej polocie spotkania najczęściej na tablicy pojawiał się wynik remisowy. Po przerwie Ruch prowadził różnicą dwóch bramek i był bliski zdobycia dwóch punktów. W końcówce większe opanowanie nerwowe i lepszą skuteczność wykazały, krakowianki i one też wygrały 20:19 (11:11). Najwięcej bramek dla Cracovii zdobyły: Jaśkowiec 8, Siodłak 5, Tobik i Duda po 2; dla chorzowianek Nawa 7.

Trener Cracovii B. Kulig powiedział po meczu: „To była typowa walka o punkty. Obydwa zespoły popełniły wiele błędów, lepszą skuteczność wykazały moje podopieczne, zdobywając lei komplet punktów. Spotkania stały na przeciętnym poziomie. Teraz w lidze nastąpi przerwa do 20 stycznia przyszłego roku, gdyż reprezentacja będzie się przygotowywać do mistrzostw świata.”
Źródło: Gazeta Południowa nr 230 z 9 października 1978