Kraków, Sieldleckiego, niedziela, 4 lutego 1979, 18:00

2

(0:2; 2:0; 0:0)

"Dobre mecze hokeistów Cracovii" -

Dobre mecze hokeistów Cracovii

W SPARTAKIADZIE szermierczej m. Krakowa, będącej równocześnie eliminacją przed Spartakiadą Centralną, w turniejach fiordowych zwyciężyli: kobiety Jordan przed Stawarzową i Wojczukową (wszystkie Cracovia). mężczyźni Ryszard Rutkowski przed swoim bratem Markiem (obaj KKSz.) i Wojczukiem (Cracovia).DO SPOREJ niespodzianki doszło na krakowskim lodowisku podczas sobotnio-niedzielnych spotkań o mistrzostwo II ligi w hokeju na lodzie. Cracovia pokonała i zremisowała z pretendentem do I miejsca w 'tabeli (i tym samym awansu do ekstraklasy) GKS Tychy.

CRACOVIA - GKS TYCHY 1:0 (1:0. 0:0, 0:0). Zwycięską bramkę uzyskał w 11 min. Migacz. Bardzo dobry mecz rozegrali hokeiści Cracovii. W I tercji posiadali wyraźną przewagę i tylko szczęściu zawdzięczają tyszanie tak niski wynik. Potem gra się wyrównała, ataki obu stron nie dały wyniku i rezultat z pierwszej tercji utrzymał się do końca spotkania. Na wyróżnienie w zespole krakowskim zasłużyli Migacz, oraz ciągle niepokojący bramkarza, przeciwników Pawlik.

CKACOVIA — GKS TYCHY 2:2 (0:2, 2:0, 0:0). Bramki dla Cracovii zdobyli Pawlik i Sikora.

Niedzielne spotkanie tyszanie rozpoczęli z wielkim animuszem. Już w I minucie Droży k zmusił do kapitulacji bramkarza gospodarzy a w dwanaście minut później kolejną bramkę dla GKS uzyskał Michno. Od tego czasu pomimo Calowych ataków bramkarz Cracovii nie dał się zaskoczyć. II tercja na-leżała zdecydowanie do gospodarzy. w 3 minucie po przerwie Pawlik pięknym strzałem uzyskał pierwszą bramkę dla Cracovii. Na pięć minut przed zakończeniem II tercji Sikora wyrównał stan meczu na 2:2. Taki wynik utrzymał się do końca spotkania. Krakowianie mogli mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść. Przez H i Ul tercję posiadali wyraźna przewagę w polu, jednak zawodziła skuteczność strzelecka. W niedzielę dobre .spotkanie rozegrał bramkarz Cracovii J. Datkiewicz, oraz Migacz.
Źródło: Echo Krakowa nr 26 z 5 lutego 1979