1979-03-17 Cracovia - Skra Warszawa 15:22

Kraków, hala AZS AGH, sobota, 17 marca 1979, 16:00

22

(8:6)

"Dwa punkty Cracovii" -

Dwa punkty Cracovii

W HALI AZS—AGH w sobotę i niedzielę rozegrały kolejne spotkania szczypiornistki Cracovii. Tym razem bardzo wymagającym przeciwnikiem ich był zespół warszawskiej Skry. Pierwszy mecz warszawianki wysoko wygrały. Cracovia grała znakomicie tylko przez pierwszy kwadrans meczu. Później w miarę upływu czasu zawodniczki Skry uzyskiwały coraz wyraźniejsza przewagę i wygrały mecz.

Wczoraj mecz stał na dużo niższym poziomie, obie drużyny wyraźnie odczuwały zmęczenie po pierwszym spotkaniu. Krakowianki grały dobrze tylko w pierwszej połowie i na początku drugiej, kiedy to uzyskały już 5-bramkową przewagę. Na 10 minut przed końcem meczu miały zaledwie jednobramkową przewagę, Skra wkrótce doprowadziła nawet do remisu 11:11. ale skuteczne, wykonanie rzutów karnych zapewniło zwycięstwo drużynie krakowskiej.

CRACOVIA — SKRA 15:22 (8:6) Bramki dla Cracovii uzyskały — Jaśkowice 9, Siodłak 1 i Hajduk 2, natomiast dla zwyciężczyń najwięcej Rzążewska 7 i Kowalska 5.

CRACOVIA — SKRA 14:13 (9:5). Bramki dla Cracovii zdobyły: Jaśkowiec — 4, Wnęk — 4, Siodłak —- 3. Jędrzejczyk — 2,. Tobik — 1, dla Skry; najwięcej: Cieślikowska — 7 i Rzążewska — 4. (ms)

W pozostałych moczach padły wyniki: Unia Tarnów — AZS Gdańsk 21:19 i 15:12. AKS Chorzów — Ruch Chorzów 21:21 i 17:24, Start Elbląg — Start Gdańsk 15:13 i 16:19, AZS Wrocław — AZS Katowice 20:16 i 20:17. W tabeli prowadzi AZS Wrocław, a Cracovia nadal na piątym miejscu.
Źródło: Echo Krakowa nr 61 z 19 marca 1979