"Tylko punkty cieszą" -
Gazeta Południowa

Tylko punkty cieszą

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
W kolejnych meczach ekstraklasy piłkarek ręcznych nasil drużyny: Cracovia, Unia Tarnów zdobyły w sumie 7 pkt. Punkty cieszą, ale gra obu naszych zespołów — szczególnie Cracovii — pozostawia wiele do życzenia.

Cracovia gościła u siebie beniaminka ligi — Otmęt Krapkowice i dwukrotnie wygrała; W sobotę 23:17 (9:12), a w niedzielę 16:15 (9:8). Najwięcej bramek zdobyły dla Cracovii: Siodłak 7 i 2. Jaśkowiec 5 i 3. Duda 5 i 7, Hajduk 4 i 2, dla Otmęt u: Swoboda 7 i 7.

Krakowianki — choć miały za przeciwniczki bardzo słaby zespół — zaprezentowały kiepską formę. Na jakim takim przyzwoitym poziomie zagrały tylko w II połowie pierwszego mieczu. Szczególnie denerwujący był drugi pojedynek, po kilku minutach zanosiło się na wysoką wygraną Cracovii, potem krakowianki dały sobie narzucać chaotyczny styl gry i wygrały z największym trudem jedną bramką.

Źródło: Gazeta Południowa nr 209 z 17 września 1979