"3 pkt. tarnowianek w Warszawie. Mistrzynie przegrały w Krakowie" -
Gazeta Południowa

3 pkt. tarnowianek w Warszawie. Mistrzynie przegrały w Krakowie

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Piłkarki ręczne Cracovii w meczach I ligi z aktualnym mistrzem Polski AZS Wrocław zdobyły dwa punkty. W sobotę krakowianki przegrały 14:18 (8:10). Cracovia rozpoczęła spotkanie w dobrym stylu i objęła dość szybko prowadzenie 3:0. W 16 min. wrocławianki wyrównały na 5:5 i zdobyły przewagę bramkową. Po przerwie w 35 min. krakowianki jeszcze raz objęły prowadzenie 12:11, końcówka należała jednak do zespołu gości, który pewnie wygrał. Piłkarki ręczne Cracovii grały mało skutecznie, nie mogąc sobie poradzić ze szczelna obrona akademiczek. Bramki dla pokonanych zdobyły: ,Jaśkowiec 5, Duda 4. Tomaszewska i Hajduk po 2 Jędrzejczyk 1, najwięcej dla zwyciężczyń Rac 5. Natomiast wczoraj wygrała Cracovia 19:15 (10:5), Podopieczne trenera E. Surdyki spisywały się znacznie lepiej niż w sobotę. Zwłaszcza w pierwszej połowie zdobyły wyraźną przewagę w polu, celnie strzelały i w 15 min. prowadziły już 8:2. Po przerwie wrocławianki zaczęły systematycznie odrabiać straty, Cracovia prowadziła już tylko dwiema bramkami, ale nie dała sobie odebrać zwycięstwa. Bramki dla krakowian zdobyły: Duda i Jaśkowiec po 6, Tomaszewska 4, Hajduk 3, najwięcej dla AZS Alkśnin 4 i Rac 3.
Źródło: Gazeta Południowa nr 55 z 10 marca 1980