Hajduk 3
Tobik 2
Wnęk 1
6 Matusz

"SPORT . SPORT . SPORT . SPORT. Piłkarki ręczne Cracovii pokonały Start Elbląg" -
Gazeta Południowa

SPORT . SPORT . SPORT . SPORT. Piłkarki ręczne Cracovii pokonały Start Elbląg

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Piłkarki ręczne Cracovii po zaciętym meczu pokonały wczoraj Start Elbląg 18:17 (8:9). Krakowianki dość długo nie mogły sobie poradzić z dobrze grającymi w obronie zawodniczkami z Elbląga i pierwszą bramkę zdobyły dopiero w 8 min. z rzutu karnego. W pierwszej połowie zespołem nieco lepszym był Start, który grał dokładniej i skuteczniej.

Po przerwie drużyna z Elbląga zwiększyła przewagę i prowadziła już różnicą trzech bramek. Krakowianki zdołały odrobić straty, w 45 min. był remis 16:16. Końcówka była nerwowa i dramatyczna. Cracovia wykazała większe opanowanie nerwowe i wygrała. Warto dodać, że krakowianki egzekwowały w tym meczu aż 9 rzutów karnych, wykorzystując tylko sześć. Bardzo dobrze broniła Kamińska w Starcia, która należała do najlepszych zawodniczek na boisku.

Bramki dla Cracovii zdobyły: Duda 9 (w tym 5 z karnego), Jaśkowiec i Hajduk po 3, Tobik 2 i Wnęk 1, najwięcej dla Startu Matusz 6.

Dziś w hali Wawelu przy ul. Bronowickiej rewanż o godz. 16.
Źródło: Gazeta Południowa nr 66 z 22 marca 1980