1980-03-22 Hutnik Nowa Huta - Cracovia 1:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Herb_Hutnik Kraków


pilka_ico
II liga grupa wschodnia , 17 kolejka
stadion Hutnika, sobota, 22 marca 1980, 15:30

Hutnik Nowa Huta - Cracovia

1
:
1

(0:0)Herb_Cracovia

Trener:
Grzegorz Polakow
Skład:
Urbańczyk
Kot
Karaś
Rączka
Kruszec
Putek (65' Orzeł)
Stokłosa
Sysło
Kil (46' Przybyłowski)
Tyrka
Wrona

Ustawienie:
4-3-3

Sędzia: Włodzimierz Rudomino z Warszawy
Widzów: ok. 8 000

bramki Bramki

Karaś (66')
0:1
1:1
Grzesiak (60')
zolte_kartki Żółte kartki
Rączka A.Turecki
Dybczak
Skład:
Karwecki
Wójtowicz
Bielewicz
A.Turecki
Per
Surma (60' W.Nenko)
Gacek
Dybczak
Grzesiak
Konieczny
Bujak (42' T.Niemiec)

Ustawienie:
4-3-3


Zapowiedź meczu

Opis meczu

"Podział punktów w derbach Krakowa. Hutnik – Cracovia 1:1" -
Dziennik Polski

Podział punktów w derbach Krakowa. Hutnik – Cracovia 1:1

W małych derbach krakowskich wszystko odbyło się tym razem krakowskim targiem. Hutnik zremisował z Cracovią 1:1 (0:0) i zgodnie uznano ten wynik za sprawiedliwy. Jak to często w derbach bywa, grano ostro twardo i ambitnie, walcząc o każdą piłkę. Czasami nawet nieprzepisowo, co odczuł na swoich kościach napastnik „pasiaków” Bujak, sfaulowany przez Rączkę. Na ciężkim, błotnistym terenie obie drużyny wykazały dobre przygotowanie, co napawa umiarkowanym optymizmem przed następnymi spotkaniami.

W pierwszym okresie więcej do powiedzenia mieli hutnicy, w 3 i 5 min. marnując dogodne pozycje. Cracovia najlepszą okazję miała w 20 min. kiedy po strzale Surmy głową piłkę zdążającą do bramki wybił z samej linii Rączka.

Po przerwie zagrał lepiej powołany niedawno do kadry „B” Polski Konieczny. „Pasiak”, swego czasu gracz Hutnika najpierw strzelił głową w poprzeczkę, a w 60 min. w szybkim kontrataku minął na lewym skrzydle Kota i dośrodkował prosto do Grzesiaka, 0:1. W parę minut później wyrównał strzałem z woleja Karaś, a trochę „pomógł” mu chyba zbyt późno interweniujący Karwecki. W 75 min. kolejna i ostatnia szansa hutników nie wykorzystana przez Wronę.

W Hutniku na wyróżnienie zasłużył Karaś, a także Wrona. W Cracovii stoper Bielewicz, w sobotę nie do przejścia, oraz Grzesiak – strzelec już trzeciej bramki w tym sezonie. W zespole „pasiaków” zabrakło juniorów Liszki i Podsiadły.

Hutnik – Cracovia 1:1 (0:0). Bramki – Grzesiak w 60 min. dla Cracovii i Karaś w 66 min. dla Hutnika. Żółte kartki – Rączka (H) i Dybczak (C). Sędziował p. Rudomino z Warszawy. Widzów ok. 6 tys.

HUTNIK: Urbańczyk – Kot, Karaś, Rączka, Kruszec – Putek (65 Orzeł), Stokłosa, Sysło – Kil (46 Przybyłowski), Tyrka, Wrona.

CRACOVIA: Karwecki – Wójtowicz, Bielewicz, Turecki, Per – Gacek, Surma (59 Nenko), Dybczak – Grzesiak, Konieczny, Bujak (43 Niemiec).

ZENON BARAN (H): Jestem mile zaskoczony poziomem spotkania, wynik odpowiada przebiegowi gry. Remis w zasadzie mnie zadowala, choć w głębi ducha liczyłem na więcej. Zawiodło jednak trochę II linia, w której Stokłosa został wyłączony z gry.

GRZEGORZ POLAKOW (C): Na trudnym terenie poziom meczu był dobry, a nawet powiedziałbym bardzo dobry. Mecz był równy, a wynik uważam za sprawiedliwy. Naszym zadaniem było wyłączyć z gry Stokłosę oraz Wronę i szukać szansy w kontrataku. I to zadanie wypełniliśmy.
(kołt)
Źródło: Dziennik Polski nr 67 z 24 marca 1980 [1]