Sieliwonik
Piesecki
Kołosowski

Tabela po 16 kolejce
Piłkarze Cracovii zdobyli wczoraj dwa kolejne (bardzo ważne) punkty, pokonując na swoim stadionie Jagiellonię Białystok 2-1 (0-1). Było to jednak zwycięstwo wymęczone, bardziej szczęśliwe niż zasłużone.

W ogóle był to słaby mecz, goście też prezentowali się miernie, grali co najwyżej poprawnie, ale przez długie minuty wystarczyło to na niemrawych gospodarzy. Cracovia miała przez większą część meczu optyczną przewagę, ale była to przewaga bez żadnych efektów, akcje gospodarzy rwały się, zespół nie mógł złapać właściwego rytmu gry. Za dużo było wczoraj w drużynie "Pasiaków" słabych punktów (Karaś, Bujak, Wójtowicz, Turecki - do tego ostatniego nie mam jednak pretensji, grał z nie wyleczoną kontuzją, mam natomiast pretensje do trenerów, że wystawiają nie w pełni zdrowego piłkarza), inni też mieli sporo słabych momentów.
Goście bardzo długo prowadzili 1-0 (w 2 min Szalecki ostrym strzałem z 16 m. zaskoczył Koczwarę), Cracovia naciskała, ale bez efektu. Świetnie bronił Sowiński, który m.in. w 32 min, wygrał pojedynek sam na sam z Karasiem, w 70 min obronił strzał Błachny z 6 m.

W końcówce rośnie przewaga gospodarzy, padają wreszcie bramki, ale są one bardziej dziełem przypadku. W 74 min. sędzia - mimo gorących protestów piłkarzy Jagiellonii - orzekł, iż jeden z obrońców zagrał ręką w polu karnym i podyktował "11", którą pewnie wyegzekwował Wójtowicz. W 3 minuty później po dośrodkowaniu z prawej strony Grzesiak strzelił z bliska płasko po ziemi, Sowiński popełnił jedyny błąd w tym meczu, wypuścił piłkę z rąk i złapał ją dopiero za linią.
Źródło: Gazeta Krakowska

"Na inaugurację wiosny wygrane krakowskich II-ligowców" -

Na inaugurację wiosny wygrane krakowskich II-ligowców

Wczoraj na boisku przy ul. Kałuży piłkarze Cracovii pokonali w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej Jagiellonię Białystok 2:1.

Krakowianie mogą mówić o dużym szczęściu. W pierwszej połowie grali bardzo słabo. Nie mogli poradzić sobie z obroną gości. W 21 min, po jednej z nielicznych akcji Jagiellonia uzyskała prowadzenie. Pomimo usiłowań zawodnikom Cracovii nie udało się uzyskać wyrównania. Podobnie było tuż

po przerwie. Ataki gospodarzy rozbijały się na przedpolu bramkowym gości. Brakowało strzałów z dalszej odległości. Jagiellonia grająca po przerwie z wiatrem zaczela coraz częściej atakować. Bardzo niepewnie poczynał sobie w bramce krakowian Koczwara , co dodatkowo wprowadzało zdenerwowanie w szeregi Cracovii. W 75 min. po zagraniu ręką na polu karnym przez zawodnika Jagiellonii sędzia podyktował przeciwko temu zespołowi rzut karny, który pewnie wykorzystał Wójtowicz. W trzy minuty później Grzesiak w zamieszaniu podbramkowym ustalil wynik meczu na 2:1. Zwycięstwo Cracovii cieszy, budzi natomiast obawy o przyszłość forma jaką zaprezentowali krakowianie w tym spotkaniu.
Źródło: Echo Krakowa nr 54 z 16 marca 1981

"2:1 piłkarzy Cracovii" -

2:1 piłkarzy Cracovii

W pierwszym meczu rundy wiosennej o mistrzostwo II ligi "pasiaki" zmierzyły się na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok i odniosły zwycięstwo 2:1

Wygrana i kolejne 2 pkt. cieszą, nie cieszy natomiast styl w jakim Cracovia odniosła wczoraj zwycięstwo. Podopieczni trenera Stroniarza zagrali słabo, popełniając szereg błędów w obronie i ataku.

Goście, zdobyli nieoczekiwanie w 21 min. prowadzenie ze strzału Szaleckiego przy biernej postawie obrońców i Koczwary w bramce.

Wyrównanie uzyskała Cracovia w 75 min. Sędzia odgwizdał wątpliwy faul na Surowcu, a pewnym egzekutorem jedenastki był Wójtowicz.

W 3 min. później było już 2:1dla Cracovii, a strzelcem zwycięskiej bramki był, Grzesiak.
Źródło: Dziennik Polski nr 52 z 13/15 marca 1981

"Pechowy początek rewanżów" -
Gazeta Współczesna (Białystok)

Pechowy początek rewanżów

Pechową porażką w Krakowie rozpoczęli piłkarze białostockiej Jagiellonii wiosenną rewanżową rundę rozgrywek w drugiej grupie II ligi. Białostoczanie umiejetnie się broniąc potrafili już po 20 minutach zdobyć prowadzenie ze strzału Szaleckiego. Otrzymał on przed linią pola karnego dokładne podanie i mocnym celnym strzałem "z podbicia" ulokował piłkę w bramce, zaskoczonych takim obrotem sprawy gospodarzy. Według obserwatorów meczu, Cracovia choć miała przewagę w polu grała nieskutecznie. Chwalono natomiast gości za rozsądną i dojrzałą grę obronną. Wyróżniał się w niej, jak zawsze, filar defensywny budowlanych - Sowiński. W 75 min. ku zaskoczeniu obu stron podyktowany został rzut karny przeciwko gościom za bardzo problematyczne zagranie ręką któregoś z białostoczan na własnym polu karnym. Pomimo protestów jagiellończyków Wójtowicz zamienił "karnego w bramkę, a w 3 min. później, korzystając z biernej postawy wytrąconych z równowagi niesłusznym karnym rywali - Grzesik silnie strzelił z bliska, wprost w Sowińskiego. Wypuszczona przez brankarza Jagiellonii piłka całym obwodem przekroczyła linię bramkową. Bialostoczanie próbowali jeszcze w ostatnich minutach odrobić straty, ale defensywa gospodarzy nie dała się zaskoczyć.
Źródło: Gazeta Współczesna (Białystok) nr 54 z 16 marca 1981

Mecze sezonu 1980/81

Vegyész Kazincbarcika 1980-07-24 Cracovia - Vegyész Kazincbarcika 0:2  Skra Częstochowa 1980-08-17 Skra Częstochowa - Cracovia 0:4  Jagiellonia Białystok 1980-08-24 Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:0  Hutnik Kraków 1980-08-30 Cracovia - Hutnik Nowa Huta 1:3  Ostrovia Ostrów Wielkopolski 1980-09-03 Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Cracovia 1:3  Broń Radom 1980-09-06 Broń Radom - Cracovia 2:3  ŁKS Łódź 1980-09-10 Cracovia - ŁKS Łódź 0:1  Stal Rzeszów 1980-09-13 Cracovia - Stal Rzeszów 0:0  Concordia Knurów 1980-09-21 Górnik Knurów - Cracovia 1:0  GKS Tychy 1980-09-28 Cracovia - GKS Tychy 0:0  Stal Stalowa Wola 1980-10-04 Stal Stalowa Wola - Cracovia 3:1  Star Starachowice 1980-10-08 Cracovia - Star Starachowice 2:1  Gwardia Warszawa 1980-10-19 Gwardia Warszawa - Cracovia 3:1  Radomiak Radom 1980-10-26 Radomiak Radom - Cracovia 1:1  Resovia Rzeszów 1980-11-02 Cracovia - Resovia Rzeszów 1:2  Concordia Piotrków Trybunalski 1980-11-09 Concordia Piotrków Trybunalski - Cracovia 0:0  Polonia Bytom 1980-11-23 Polonia Bytom - Cracovia 1:1  Błękitni Kielce 1980-11-30 Cracovia - Błękitni Kielce 1:0  Cracovia_herb 1981 Trening Noworoczny  Wisła Kraków 1981-01-18 Wisła Kraków - Cracovia 4:1  Raków Częstochowa 1981-02-18 Cracovia - Raków Częstochowa 1:2  RKS Ursus 1981-03-11 Cracovia - RKS Ursus 4:1  Jagiellonia Białystok 1981-03-15 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:1  Hutnik Kraków 1981-03-21 Hutnik Nowa Huta - Cracovia 1:0  Broń Radom 1981-03-29 Cracovia - Broń Radom 2:1  Stal Rzeszów 1981-04-04 Stal Rzeszów - Cracovia 3:0  Concordia Knurów 1981-04-12 Cracovia - Górnik Knurów 3:1  GKS Tychy 1981-04-18 GKS Tychy - Cracovia 1:1  Stal Stalowa Wola 1981-04-26 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:1  Star Starachowice 1981-05-02 Star Starachowice - Cracovia 1:3  Gwardia Warszawa 1981-05-09 Cracovia - Gwardia Warszawa 1:0  Radomiak Radom 1981-05-17 Cracovia - Radomiak Radom 1:1  Resovia Rzeszów 1981-05-23 Resovia Rzeszów - Cracovia 1:0  Concordia Piotrków Trybunalski 1981-06-03 Cracovia - Concordia Piotrków Trybunalski 3:2  RKS Ursus 1981-06-06 RKS Ursus - Cracovia 1:0  Polonia Bytom 1981-06-14 Cracovia - Polonia Bytom 1:3  Błękitni Kielce 1981-06-21 Błękitni Kielce - Cracovia 1:0