1981-10-30 Cracovia - Baildon Katowice 2:5

Kraków, ul. Siedleckiego, piątek, 30 października 1981, 17:00

8

(0:2; 2:2; 0:1)

"Niedźwiedzia przysługa kibiców Cracovii. Butelki na lodowisku" -

Niedźwiedzia przysługa kibiców Cracovii. Butelki na lodowisku

Hokeiści Cracovii pogrążyli się na ostatnim miejscu w tabeli, przegrywając w Krakowie bardzo ważny mecz z Baildonem 2:5 (0:2, 2:2, 0:1). Bramki — dla gospodarzy: Pawlik (31 i 38 min.), dla gości: Oblój (8 min.), Innołczyk (18 i 24), Christ (34) i Piwko (58). Sędziował p. Czernecki z Bydgoszczy. Widzów ok. 3 tys.

Hokeiści Cracovii stracili nie tylko dalsze dwa punkty, ale co gorsza, prezentują coraz słabszą formę. W piątek Baildon grał również bardzo przeciętnie, ale i tak wystarczyło to na chaotycznie i bez głowy grających „pasiaków”. Tradycyjnie już gospodarze mieli fatalną I tercję, potem Baildon prowadził już 3:0 i w dalszej części meczu nasta- , wił się na obronę korzystnego rezultatu. Stąd też długimi okre-sami w II i III tercji gospodarze mieli dużą przewagę, niestety grali schematycznie, mało precyzyjnie, akcjom brakowało płynności, nie kończone były celnymi strzałami.

Nie można w tym meczu odmówić „pasiakom” ambicji i bojowości, widać było, że krakowianie bardzo chcą ten mocz wygrać, ale z taką formą trudno będzie o ligowe punkty. W meczu tym doszło do przykrego incydentu. Jacyś nieodpowiedzialni kibice rzucili na lodowisko dwie butelki, jedna x nich trafiła w głowę trenera Baildonu — Imiołczyka, którego trzeba było odwieźć do szpitala. Trzeba ostro napiętnować te chuligańskie wyczyny, jest to niedźwiedzia przysługa kibiców dla hokeistów Cracovii. Klubowi przyjdzie zapłacić finansową karę, a kto wie, czy władze PZHL nie zamkną na jakiś czas lodowiska.

Źródło: Gazeta Krakowska nr 214 z 2 listopada 1981