1982-03-22 Cracovia - Stoczniowiec Gdańsk 8:7

Kraków, poniedziałek, 22 marca 1982, 17:00

(3:1; 4:2; 1:4)

Opis zawodów

"15 bramek w meczu Cracovia - Stoczniowiec" -

15 bramek w meczu Cracovia - Stoczniowiec

WYKORZYSTUJĄC przerwą u rozgrywkach ligowych hokeiści Cracovii rozegrali wczoraj sparringowy mecz z II-ligowym Stoczniowcem

Gdańsk. W obecności swoich najzagorzalszych sympatyków krakowianie wygrali 8:7 (3:1, 4:2, 1:4). Bramki zdobyli: dla zwycięzców — Behounek 3, Migacz 2, Pawlik, Klich (z karnego) i Stoblecki, dla pokonanych — Saliński 3, Zaborowski, Żurawski, Kurczewski i Pruchniewicz.

Był to szybki, obfitujący w wiele sytuacji podbramkowych pojedynek. Gospodarze, którzy wystąpili w najmocniejszym niemal składzie (jedynie w bramce grał młody Mazur) nadawali ton walce przez pierwsze dwie tercje, polem gdy trener „pasiaków” A. Stożek dał szanse kilku rezerwowym goście zmniejszyli rozmiary porażki. Chcąc doprowadzić do remisu wycofali nawet, na kilkanaście sekund przed końcem spotkania, swojego bramkarza. Ale manewr ten nie przyniósł oczekiwanego przez gdańszczan efektu, wynik nie uległ już zmianie.

Dziś na lodowisku przy ul. Siedleckiego odbędzie się mocz rewanżowy. Początek o godz. 17.
Źródło: Echo Krakowa nr 8 z 23 marca 1982