7 Aftyka

Opis zawodów

"Oj! Małga, Małga!" -

Oj! Małga, Małga!

Pił karki ręczne Cracovii walczą z chorzowskim Ruchem o brązowy medal. W ostatniej rundzie krakowianki podejmowały rywalki, przegrywając w sobotę 23:28 (11:12), a wygrywając w niedzielą 24:23 (10:10)). Tak więc chorzowianki utrzymały przewagę nad Cracovią jednym punktem.

W sobotę Cracovia nieźle grała tylko do przerwy, w drugiej odsłonie chorzowianki mające w swoich szeregach świetnie broniącą bramkarkę Ful i mądrze kierowane przez rutynowaną Żurawską osiągnęły szybko przewagę 5 bramek i wygrały pewnie. Cracovia nie potrafiła „rozbić” dobrze zorganizowanej obrony chorzowianek, atakowała chaotycznie, nie rozciągała gry na skrzydłach, brakowało celnych rzutów z drugiej linii. Podenerwowany trener E. Surdyka po nieudanych zagraniach swoich zawodniczek raz po raz wołał: „Oj Małga, Małga!” Rzeczywiście cały zespół Cracovii — nie tylko Małgorzaty (Kromer l Wnęk) grał źle, nieporadnie.

W niedzielę mecz był niezwykle wyrównany, tylko na początku meczu Cracovia prowadziła 5 bramkami, potem żadna z drużyn nie mogła uzyskać większej niż l-bramkowej przewagi. W ostatniej minucie przy stanie 23:23 Cracovia była w posiadaniu piłki i na 2 sekundy przed końcem Slodłak strzałem z drugiej linii uzyskała zwycięską bramkę. Najwięcej bramek dla Cracovii: Siodłak 5 i 4, Golik 6 i 8 (w tym 6 z karnego), w sobotę Tomaszewska i, w niedzielę Wnęk 5, dla Ruchu: Żurowska 6 i 4. Nawa 5 i 7, w niedzielę: Aftyka 7.