Kraków, ul. Siedleckiego, niedziela, 25 kwietnia 1982, 17:00

6

(2:0; 1:1; 0:5)

"Sztuka przegrywania" -

Sztuka przegrywania

HOKEIŚCI Cracovii dość dawno pogodzili się z degradacją do II ligi, ale ich postawa w pierwszej tercji wczorajszego meczu z ŁKS-em rozgrywanego na lodowisku przy ul. Siedleckiego wskazywała, że chcą z honorem opuścić szeregi pierwszoligowców. Szybko jednak rozwiali złudzenia i także ten pojedynek „planowo” przegrali 3:6 (2:0, 1:1, 0:5). Bramki zdobyli: dla gospodarzy — Steblecki (12 min.), Palichleb (20 min.). Rapacz (28 min.), dla gości — Rybski 2 (41 i 50 min.), Piasecki 2 (48 i 58 min.), Stopczyk (33 min.), Potz (42 mm ) Nie wdając się w szczegółowy komentarz tego wydarzenia dodajmy tylko, że Cracovia wystąpiła bez Stryczka, Fryźlewicza i Bomby, w III tercji od stanu 3:3 grała dwiema piątkami. (Sas) Dwa dni wcześniej w piątek „pasiaki" doznały wysokiej porażki w Bydgoszczy w spotkaniu z Budowlanymi. Wynik — 2:12 (0:5, 2:5, 0:2). Gole dla Cracovii uzyskali — Frandofert i Papuga.
Źródło: Echo Krakowa nr 31 z 26 kwietnia 1982