1982-09-21 Podhale Nowy Targ - Cracovia 11:2

Nowy Targ, wtorek, 21 września 1982, 17:00

2

(4:0; 5:1; 2:1)

"Hokeiści ekstraklasy rozpoczęli rozgrywki. Podhale — Cracovia 11:2" -

Hokeiści ekstraklasy rozpoczęli rozgrywki. Podhale — Cracovia 11:2

(TELEFONEM Z NOWEGO TARGU). W Nowym Targu na inaugurację ekstraklasy hokejowej Podhale wysoko pokonało Cracovię 11:2 (4:0, 5:1, 2:1). Zgodnie z przewidywaniami aktualny wicemistrz Polski nie miał trudności z wygraniem spotkania. Gospodarze przewyższali młody zespół z Krakowa pod każdym względem, przez półtorej tercji grali szybko i pomysłowo. Już w 21 sekundzie meczu po strzale Sikory gospodarze prowadzili 1:0, w tej tercji bramki dla Podhala zdobyli jeszcze Watychowicz, Dziubiński i Ruchała.

W drugiej tercji trwa napór Podhala. Między 23 a 33 minuty gospodarze zdobywają aż 5 bramek (Szopiński, Ruchała, Książkiewicz, Ryłko, Watychowicz). Dopiero w 35 min. Pawlik zdobywa pierwszego gola dla Cracovii.

W ostatniej tercji Podhale zwalnia tempo akcji, nie gra już tak szybko, a w bramce Cracovii bardzo dobrze spisuje się młody Jaskiernia, który zastąpił po dwóch tercjach Lipkowskiego. W tej tercji bramki dl* Podhala strzelają Książkiewicz i Watychowicz (choć Podhale grało w tym momencie w czwórkę), a gola dla Cracovii zdobył Papuga (gospodarze mieli w tym momencie tylko trzech za-wodników na lodzie). ANS

W najbliższy piątek Podhale czeka ciężki mecz wyjazdowy w Bytomiu z Polonią. Natomiast Cracovia podejmuje u siebie Budowlanych Bydgoszcz.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 161 z 22 września 1982

"Planowa porażka „pasiaków”" -

Planowa porażka „pasiaków”

PODHALE — CRACOVIA 11:2 (4:0, 5:1, 2:1). Bramki dla Podhala zdobyli: Watychowica 3 — w 8, 33 i 60 min., Ruchała 2 — w 15 i 25 min, Książkiewicz 2 — w 32 i 49 min.. Sikora w 1, Dziubińskl w 13, Szopinski w 23 i Ryłko w 32 min.; dla Cracovii: Pawlik w 37 i Papuga w 60 min. Sędziowali pp. K. Karat (jako główny), J. Karaś 1 Lubelski — wszyscy z Siedlec.

CRACOVIA: Lipkowski — Schmidt, Szewczyk, Migacz, Pawlik, Behounek — Pieczonka, Cieślicki, Steblecki, Rapacz, Janek — Mika, Świątek, Frandofert, Jusewicz, Papuga — Seturz, Piwowarczyk, Jaskiernia.

Wynik mówi praktycznie wszystko — hokeiści Cracovii pierwszą bramkę strzelili przy stanie 0:9... Do tego momentu „Szarotki" grały na luzie, szczelnie zabezpieczając dostęp do własnej bramki i bezlitośnie wykorzystując wszystkie błędy krakowian w obronie. A było ich wczoraj sporo. Obrońcy „pasiaków", znając doskonale klasę i umiejętności strzeleckie napastników Podhala, niepotrzebnie bawili się krążkiem pod swoją bramką, ułatwiając tym samym nowotarżanom dochodzenie do czystych pozycji strzeleckich. A te i bramkarz Lipkowski nie był wczoraj najlepiej dysponowany, więc gole sypały się jak z przysłowiowego rogu obfitości. Dopiero w trzeciej tercji mecz się wyrównał, czego powodem było z jednej strony wyraźne zwolnienie tempa gry przez „Szarotki”, z drugiej zaś ambitna i do końca nieustępliwa postawa krakowian.