"Niespodzianki w ekstraklasie piłkarek ręcznych" -
Gazeta Południowa

Niespodzianki w ekstraklasie piłkarek ręcznych

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa

W meczą sobotnim Cracovia pokonała AZS 24:22 (9:14). Mecz od pierwszych minut był bardzo zacięty i prowadzony w szybkim tempie. Do 25 min. minimalnie prowadziły zawodniczki AZS-u, które w tym momencie przyśpieszyły jeszcze bardziej grą i w ciągu następnych dwunastu minut odskoczyły na 7 bramek. Cracovia w tym czasie nie zdobyła ani jednego gola i kiedy wydawało się, te już jest po meczu nastąpiła zmiana ról. Teraz krakowianki przejęły inicjatywą i strzeliły kolejno 10 bramek tracąc tylko 4. W końcówce nie dały już sobie wydrzeć zwycięstwa i utrzymały przewagą dwóch bramek. Cała drużyna zasłużyła na słowa uznania, trzeba jednak podkreślić świetną grą bramkarek Dąbrowskiej i Góreckiej. Dla Cracovii najwięcej bramek zdobyły Siodłak — 9, Tomaszewska — 5. i Wnęk — 4. Dla AZS-u Brewiak — 8 Kamińska — 4.

W niedzielą Cracovia przegrała 21:28 (10:14). W drugim meczu krakowianki zagrały słabo 1 poniosły zasłużoną porażkę. Przez cały mecz przegrywały różnicą 5—6 bramek i ani przez chwilą nie potrafiły nawiązać równorzędnej walki. Słabo zagrała zwłaszcza Golik, która zmarnowała wiele sytuacji i rzucała bramki tylko z karnych. Bramki zdobyły Golik — 8 (5 z karnych) i Siodłak — 8. Dla AZS-u Kamińska — 7. (JK)
Źródło: Gazeta Południowa nr 164 z 27 września 1982