1982-11-14 Stoczniowiec Gdańsk - Cracovia 4:5

4

(3:2; 0:1; 2:1)

"Dramatyczny mecz w Gdańsku" -

Dramatyczny mecz w Gdańsku

Nie powiodło się Cracovii w Gdańsku. Po niezwykle dramatycznym spotkaniu wygrali gospodarze jedną bramką 5:4 (3:2, 0:1, 2:1), bramki dla zwycięzców: Zaborowski 3, S. Zawadzki z Wesołowski po 1, dla gości: Behounek 2, Klich 1 Jusewicz po 1.

Podobnie jak pierwszy mecz w Krakowie, piątkowy pojedynek miał niecodzienny przebieg. Gospodarze zaczęli bardzo ostro i prowadzili już 3:0, potem do głosu doszła Cracovia i na początku III tercji objęła prowadzenie 4:3. Decydujące były momenty przy stanie 4:4, krakowianie ponad 1,5 minuty grali s przewagą 2 zawodników(!) i nie zdołali strzelić gola. Na 3,5 minuty przed końcem spotkania szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy i zdobyli oni zwycięskiego gola na wagę dwóch punktów. Szkoda straconych punktów tym bardziej, że w piątek Cracovia nie była zespołem gorszym.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 199 z 15 listopada 1982