7

(3:3; 3:4; 2:0)

"Gdyby nie trzecia tercja" -

Gdyby nie trzecia tercja

GKS KATOWICE — CRACOVIA 8:7 (3:3. 3:4, 2:0). Bramki strzelili: dla GKS — Jędruś, Kubina. Drab po 2 oraz Lech i Wielgus, dla Cracovii — Papuga. Klich. Palichleb, Behounek, Stobiecki, Rapacz i Janek.

W zaległym spotkaniu hokejowej ekstraklasy Cracovia była o krok od zdobycia dwóch cennych punktów. Po pierwszej remisowej tercji, w drugiej na lodowisku dominowali krakowianie i po 84 minutach spotkania prowadzili 7:4! Wydawało się. że zwycięstwo jest już bliskie, niemal pewne. Niestety, krakowianie nieco opadli z sił. a katowiczanie wzmocnili tempo i zdołali strzelić cztery kolejne bramki, które zadecydowały o ich wygranej. Szkoda, bowiem te punkty mogły być na wagę pozostania w ekstraklasie.

ZAGŁĘBIE Sosnowiec — CRACOVIA 12:2 (1:1, 6:1, 5:0). Bramki strzelili: dla Zagłębia — Jobczyk, Pytel i Garbacz po 2, Morawiecki. Zabawa, Nowak. Świątek, Ma dek sza i Radwan, dla Cracovii — Pawlik i Frączek.

W meczu z mistrzem Polski ..pasiaki” nie miały wiele do powiedzenia. poza pierwszą tercja, w której skutecznie przeciwstawiali się atakom gospodarzy. Później na lodzie dominowało już Zagłębie.
Źródło: Echo Krakowa nr 70 z 11 kwietnia 1983