"Pogoń zbiera już gratulacje. Słaba forma krakowianek" -
Gazeta Południowa

Pogoń zbiera już gratulacje. Słaba forma krakowianek

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Na sześć kolejek przed zakończeniem rozgrywek I ligi piłkarek ręcznych szczecińska Pogoń zapewniła sobie tytuł mistrzowski, deklasując tym samym rywalki. Szczecinianki w pełni zasłużenie wywalczyły tytuł, będąc zespołem zdecydowanie najlepszym.

Na finiszu rozgrywek słabo spisuje się Cracovia, która w meczach z AZS Gdańsk zdołała zdobyć tylko dwa punkty. W sobotę krakowianki wygrały 30:28 (14:17). Do przerwy lepsze były akademiczki, które grały skuteczniej i prawie cały czas prowadziły. W drugiej części spotkania Cracovia zaczęła grać lepiej, odrobiła straty, ale dopiero w 56 min. objęła po raz pierwszy w tym spotkaniu prowadzenie (27:26), nie oddając go do końca. Szczęśliwe zwycięstwo krakowianek.

Najwięcej bramek dla zwyciężczyń zdobyły: Tomaszewska 8, Siodła 7, Golik 4, dla pokonanych Domrazek 13.

W spotkaniu rewanżowym wygrał AZS Gdańsk 28:25 (12:10). Zwycięstwo akademiczek zasłużone, były one zespołem lepszym, grając dokładniej i skuteczniej. Krakowianki na początku drugiej połowy meczu przegrywały już pięcioma bramkami, zdołały wyrównać, a nawet objęły prowadzenie 19:18 (45 min.), na więcej jednak nie było je stać. Końcówka należała do gdańszczanek. Piłkarki ręczne Cracovii grały niedokładnie, ponadto słabo strzelały, nie wykorzystując m. In. kilku rzutów karnych. Na wyróżnienie zasłużyła tylko przebojowa Kubik.

Najwięcej bramek dla Cracovii zdobyły: Kubik 8, Siodłak 5, Golik 4, dla AZS Waszkiewicz 12.
Źródło: Gazeta Południowa nr 84 z 11 kwietnia 1983