Kraków, Siedleckiego, piątek, 2 września 1983, 18:00

6

(0:1; 3:4; 0:1)

"2-9 Cracovia-Naprzód 3:6" -

2-9 Cracovia-Naprzód 3:6

PRZYGOTOWUJĄCY się do rozgrywek ligowych hokeiści ekstraklasy rywalizują o „Puchar Sportu i PZHL”.

W ostatni piątek Cracovia podejmowała na lodowisku przy ul. Siedleckiego Naprzód Janów. Mecz zakończył się porażką „pasiaków” 3:6 (0:1. 3:4, 0:1). Bramki zdobyli: dla gospodarzy — Rapacz. Jusewicz, Migacz dla gości — Świstok 2, Wróbel, Grzywaczyk, Krzoska, Bujar.

O porażce krakowian, którzy wystąpili już z nowo pozyskanymi Zawadzkim, Majstrzykiem, Zielińskim i Biedą zadecydowały błędy obrońców.

Co najmniej przez pół meczu częściej atakowali jednak krakowianie, lecz nie potrafili wykorzystać paru dogodnych sytuacji podbramkowych. Mimo tego w 27 min. prowadzili 3:2. Swoją drogą piątą i szóstą bramkę stracili gospodarze w ostatniej minucie II i III tercji. (sas)
Źródło: Echo Krakowa nr 8 z 12 stycznia 1983