2

(1:0; 0:1; 4:1)

"Gdyby nie 3. tercja" -

Gdyby nie 3. tercja

HOKEIŚCI pierwszej ligi rozpoczęli wczoraj mistrzowskie rozgrywki i już w pierwszej kolejce zanotowano niespodzianki. Mistrz Polski — sosnowieckie Zagłębie — zaledwie zremisował w Janowie z Naprzodem 3 :3 a beniaminek — oświęcimska Unia — wysoko pokonał katowicki GKS 5:1.

Nie udała się inauguracja hokeistom Cracovii, którzy przegrali pierwszy mecz w Tychach z tamtejszym GKS-em 2:5 (0:1, 1:0, 1:4). Bramki strzelili: dla zwycięzców — Worwa 3 oraz Kwiatkowski i Chrząstek, dla pokonanych — Pawlik i Majstrzyk.

Przez pierwsze dwie tercje krakowianie stawiali gospodarzom zacięty opór, długo rozgrywali akcje, starając się wybić przeciwnika z rytmu gry. Ambitna walka „pasiaków” pozwoliła im po pierwszej przegranej minimalnie tercji, doprowadzić w drugiej tercji do wyrównania. W ostatniej części zawodów uwidoczniła się jednak lepsza kondycja i szybkość zespołu tyskiego.
Źródło: Echo Krakowa nr 185 z 21 września 1983