Kraków, ul. Siedleckiego, piątek, 14 października 1983, 17:00

(2:2; 3:3; 3:3)

"Polonia wygrała w Nowym Targu. Dramatyczny mecz w Krakowie" -

Polonia wygrała w Nowym Targu. Dramatyczny mecz w Krakowie

Artykuł w Gazecie Krakowskiej
Hokeiści Cracovii zremisowali wczoraj a Naprzodem Janów 8:8 (2:2, 3:3, 3:3). Bramki dla gospodarzy zdobyli Majstrzyk 3 (8. 15, 57 min,), Steblecki 2 (31 i 53 min.), Cieślicki 28 min., Pawlik 32 min. i Mycoń 55 min., dla gości: Dinter 14 i 60 min., Liber 5 min., Adamiec 23, Dronia 33. Hachuła 38. Wróbel 51, Kajzerek 59 min.

Tak dramatycznego i trzymającego w napięciu do ostatniej sekundy meczu jeszcze w tym sezonie w Krakowie nie oglądaliśmy. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. 2-krotnie gospodarze prowadzili 2 bramkami, w’ 32 min. 5:3, a na 2 min. przed końcem 8:6.

Ale krakowianie nie potrafili utrzymać tej przewagi, grali bowiem bardzo nieuważnie w obronie, skrzydłowi w ogóle nie kryli swoich rywali. Szczególnie lekkomyślnie straciła Cracovia ciężko wywalczone pro wadzenie w II tercji, a gdyby nic świetna postawa Jaskierni w bramce byłoby jeszcze gorzej. W III tercji gospodarze zagrali trochę rozsądniej, bardziej uważnie w obronie i w 57 min. prowadzili 8:6! Ale na 2 min. przed końcem grając w osłabieniu stracili 7 gola. W chwilę potem na ławkę kar powędrował Papuga, na 45 sek. przed końcem goście wycofali z gry bramkarza i prowadzili 6 zawodnika na taflę. Naprzód założył „zamek” i Dinter na 33 sek. przed końcem w potwornym zamieszaniu wyrównał na 8:8.

Źródło: Gazeta Krakowska nr 244 z 15 października 1983