1983-11-04 Cracovia - Podhale Nowy Targ 2:3

Kraków, ul. Siedleckiego, piątek, 4 listopada 1983, 17:00

(2:3; 0:0; 0:0)

"Cracovia—Podhale 2:3" -

Cracovia—Podhale 2:3

Artykuł w Gazecie Krakowskiej
W meczą hokejowej ekstraklasy Cracovia przegrała u siebie i Podhalem 2:3 (2:3,0:0,0:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli; Steblecki w 9 i 17 min. dla gości: Cyrwus w 10, J. Ru¬chała w 12 i Wronka w 19 min.

Był to zacięty ale stojący na słabym poziomie pojedynek. Oba zespoły grały chaotycznie, mało było składnych, szybkich akcji. Krakowianie grają z meczu na mecz gorzej, wczoraj na dodatek zagrali jakoś niemrawo, bez wiary w zwycięstwo. Także Podhale niczym not zaimponowało, choć niewątpliwie było drużyną nieco lepszą, szczególnie w obronie goście nie popełniali tak rażących błędów jak gospodarze.

Mecz rozstrzygnął się już w I tercji kiedy to padły wszystkie bramki. Dwa gole zdobyło Podhale po kardynalnych błędach krakowian. Najciekawsza była w zasadzie II tercja choć nie padła w niej ani jedna bramka. Cracovia była stroną przeważającą, miała sporo dogodnych sytuacji ale zawodziła strzałowo.

Ostatnia tercja to umiejętna gra Podhala na utrzymanie korzystnego wyniku. Cracovia nie ma już sił i umiejętności, aby zaskoczyć jakąś szybką akcją rywala. W ostatnich 45 sek. gospodarze wycofują bramkarza Jaskiernię, wprowadzają szóstego zawodnika, ale Podhale broni się umiejętnie i wygrywa mecz. (ans)
Źródło: Gazeta Krakowska nr 261 z 5 listopada 1983