"Były bliskie sukcesu" -
Gazeta Południowa

Były bliskie sukcesu

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Po ponad trzymiesięcznej przerwie, spowodowanej mistrzostwami świata grupy „B", powróciły na parkiety piłkarki ręczne ekstraklasy.

Do najciekawszych spotkań doszło w Szczecinie, gdzie miejscowa Pogoń (aktualny mistrz Polski) podejmowała mierzącą wysoko w tym sezonie Cracovię. Dwumecz zakończył się podziałem punktów. W sobotę Cracovia zremisowała z Pogonili 22:22 (10:11). Mecz był bardzo zadęty i stal na dobrym poziomie Grające już w pełnym składzie krakowianki bliskie były nawet sukcesu, bowiem na minutę przed zakończeniem pojedynku prowadziły różnicą dwóch bramek. Nie potrafiły jednak utrzymać przewagi. Najwięcej bramek dla Cracovii zdobyła Siodłak 6, dla Pogoni Mierzejewska 10.

Podobny przebieg miało spotkanie rewanżowe. Obydwa zespoły zaprezentowały się z dobrej strony, nie zabrakło też dużych emocji. I tym razem bliższe zwycięstwa były krakowianki, które prowadziły na 15 sekund przed końcem pojedynku jedną bramką. Ostatecznie mecz Cracovii z Pogonią zakończył się remisem 20:20 (11:9), a najwięcej bramek dla krakowianek zdobyły Figas 5, Siodłak 4, Wójcik, Tomaszewska i Golik po 3, dla szczecinianek Mierzejewska 9.

Źródło: Gazeta Południowa nr 19 z 23 stycznia 1984