Siodłak 5
12 Walach

"Cracovia walczy o „brąz", Unia o utrzymanie się w lidze" -

Cracovia walczy o „brąz", Unia o utrzymanie się w lidze

Jeszcze tylko 6 spotkań po- zostało piłkarkom ręcznym do zakończenia rozgrywek. Mistrzem zostanie chyba Pogoń Szczecin, która w pojedynkach na szczycie wygrała dwukrotnie z Ruchem. Cracovia po dwukrotnym zwycięstwie nad Unią Tarnów walczy jeszcze o „brąz”, niewesoła jest sytuacja tarnowianek, na szczęście dla nich swoje mecze przegrała także Ślęza.

Sobotnio-niedzielne pojedynki Cracovii z Unią Tarnów nie dostarczyły spodziewanych emocji. W sobotę mecz stał na wyjątkowo słabym poziomie, a oba zespoły zwłaszcza Cracovia raziły nieporadnością. Krakowianki stale prowadziły różnicą 2 — 3 goli 1 ostatecznie wygrały 26:23 (14:12).

Niedzielny pojedynek był bez historii, dużo lepiej zagrała Cracovia i szybko objęła prowadzenie 4 bramkami. Unia zupełnie pogubiła się i po 20 minutach krakowianki prowadziły różnicą aż 13 bramek. Mecz był już rozstrzygnięty, dopiero w drugiej połowie Unia nawiązała bardziej równorzędną walkę, ale oczywiście nie mogła odrobić strat. Wynik 30:19 (18:9) dla Cracovii.

Najwięcej bramek zdobyły dla Cracovii: Tomaszewska 8 i 8, oraz Siodłak 5 i 6, dla Unii Walach 12 i 4.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 73 z 26 marca 1984