1984-09-06 Cracovia - Podhale Nowy Targ 5:7

Opis zawodów

"Dukla Trenczyn na czele. Dramatyczny mecz Cracovia – Podhale" -

Dukla Trenczyn na czele. Dramatyczny mecz Cracovia – Podhale

Artykuł w Gazecie Krakowskiej

W drugim meczu Podhale po dramatycznym przebiegu pokonało Cracovię 7:5 (0:4, 5:0, 2:1). Był to dziwny pojedynek, w I tercji Cracovia zaskoczyła pewnych siebie nowotarżan i po strzałach Migacza, Papugi, Myconia i Rapacza prowadziła już 4:0!

Druga tercja przyniosła diametralną zmianę sytuacji Krakowianie zadowoleni z wysokiego prowadzenia przestali grać, „Szarotki” wzięły się ostro do roboty 1 już w 26 min. po stratach Książkiewicza (2-krotoie) i Wronki było 3:4. W końcówce tej tercji goście zdobyli jeszcze dwa gole (Behounek i Łukaszka).

W trzeciej tercji rozgorzała zacięta walka, oba zespoły miały sporo dogodnych sytuacji, bramki padły jednak dopiero w końcówce meczu, najpierw

Ścisłowicz podwyższył na 6:4, w chwilę potem Ra paca zniżył na 5:6 i kiedy krakowianie rzucili się do ataku, „Szarotki” skutecznie skontrowały bramką Książkiewicza.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 215 z 7 września 1984