1984-09-15 AZS Katowice - Cracovia 20:29

(10:17)

Edward Surdyka

"Pomyślny start "cracovianek"" -

Pomyślny start "cracovianek"

SZCZYPIORNISTKI Cracovii pomyślnie zainaugurowały nowy sezon ligowy odnosząc dwa zwycięstwa w wyjazdowych spotkaniach z AZS Katowice. Oto relacja z tych meczów przekazana nam przez kierownika sekcji mgr JANA MISTALA:

„W sobotę dziewczęta zagrały bardzo dobre spotkanie, uzyskały już w pierwszej połowie wysoką przewagę bramkową i potem spokojnie kontrolując przebieg walki, osiągnęły zwycięstwo 29:20 (17:10). Bardzo dobrze broniły nasze bramkarki — Alicja Główczak i Bogusława Dąbrowska. Ta ostatnia w drugiej części meczu przez 11 minut nie puściła ani jednego gola, mimo że w tym czasie akademiczki aż sześciokrotnie przeprowadziły szybkie ataki, po których zawodniczki tej drużyny były sam na sam z nasza bramkarką. Warto tet podkreślić, iż graliśmy bez Zofii Figas, która w czasie jednego z ostatnich przed ligą sparringów doznała kontuzji nogi.

W niedzielę dziewczęta wyszły do gry nieco zdekoncentrowane, pewne zwycięstwa i... przegrały pierwsza połowę meczu 10:11. Gra się nie kleiła. akcje były chaotyczne, sporo błędów. Na szczęście dla nas. w drugiej połowie złapały właściwy rytm gry, odrobiły stratę i uzyskały kolejną wysoką wygraną 26:20”.

Tyle kierownik zespołu. Dodajmy jeszcze, że bramki w tych meczach strzeliły: Golik — 6 i 7. Siodłak 6 i 5, Wójcik 3 i 7. Hołda 4 i 2, Tomaszewska 2 i 3. Pawłowska 2 i 1. Sasnal 2 i 0. Madej 2 I 0, Wojtoń 1 i 0, Gorzkowska 1 i 0, Rząsiecka 0 i 1.
Źródło: Echo Krakowa nr 184 z 17 września 1984