6 Aftyka
8 Machnik

"Równy krok Cracovii" -

Równy krok Cracovii

Piłkarki ręczne Cracovii po zwycięstwie w pierwszym meczu 25:19 również w rewanżu wygrały z chorzowskim Ruchem różnicą sześciu bramek 29:23 (16:10).

Krakowianki od pierwszych minut zdecydowanie przeważały na parkiecie. Szybkie akcje w wykonaniu Figas, a także pewnie wykonywane karne przez Golik spowodowały, że przewaga „pasiaczek" systematycznie wzrastała. Początkowo wynosiła ona 3—4 bramki, a w 28 min. wzrosła do 8. Cracovia prowadziła wówczas 13:5. Przewaga ta utrzymywała się prawie do końca pierwszej połowy, kiedy to piłkarkom Ruchu .udało się zniwelować ją do sześciu bramek. Po przerwie chwila dekoncentracji wśród krakowskich zawodniczek spowodowała, że prowadziły one już tylko różnicą 3 goli. W końcówce piłkarki Cracovii przyśpieszyły grę i łatwo odskoczyły od rywalek na 7 bramek (26:19). Dobrze broniły Dąbrowska i Glówczak, kilka razy Ładnie strzelała Siodłak. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem „pasiaczek” 29:23. Krakowianki jeszcze raz potwierdziły, że w tym sezonie będą jednym z głównych faworytów do mistrzowskiego tytułu.

Bramki dla Cracovii zdobyły: Figas i Golik po 7, Hołda i Siodłak po 6, Tomaszewska 2 i Wojtoń 1. Najwięcej dla Ruchu — Machnik 8 i Aftyka 6. (jk)
Źródło: Gazeta Krakowska nr 251 z 19 października 1984