9 Nieczyporowska
4 Wilczewska

"Liderki nie zawodzą" -

Liderki nie zawodzą

Trwa bardzo dobra passa piłkarek ręcznych Cracovii, liderki w minioną sobotą I niedzielę pewnie wygrały obywa spotkania ze Startem Elbląg 27:23 (17:11) i 34:23 (18:11).

W sobotnim spotkaniu krakowianki uzyskały w pierwszej połowie zdecydowaną przewagą, prowadziły przez cały czas różnicą 5—6 bramek. Ta przygniatająca przewaga uspokoiła podopieczne trenera Edwarda Surdyki i w II części spotkania mecz niespodziewanie dostarczył dużo emocji.
Start zaczął odrabiać straty, krakowianki miały przestój w grze i drużyna z Elbląga zaczęła zmniejszać przewagę. W ciągu 17 minut zdobyły 6 bramek, a Cracovia w tym czasie zaledwie Jedną. W 52 min. Jaromska zdobyła nawet wyrównującą bramkę, ale to było wszystko na co stać było w tym meczu zawodniczki z Elbląga. W końcówce Cracovia zdołała opanować sytuację na parkiecie 1 dzięki dobrej grze Tomaszewskiej i pozostałych zawodniczek krakowianki odniosły zwycięstwo z 4-bramkową przewagą.
W rewanżu piłkarki Cracovii wygrały z jeszcze większą przewagą chociaż początek meczu zapowiadał ciężką wyrównaną walkę. W 23 min. było 10:10. Od tego momentu na parkiecie niepodzielnie panowały krakowianki i systematycznie zwiększały przewagę. Bardzo dobrze w ich szeregach grały obydwie bramkarki: Główczak i Dąbrowska, które obroniły w sumie w tym meczu 8 rzutów karnych.

A oto zdobywczynie bramek dla Cracovii: Siodłak 8 i 8, Tomaszewska 7 i 8, Hołda III, Wójcik 2 i I, Saanal 1 i 4, Rząsiecka 1 i 3, Pawłowska 1 i 1, Wojtoń 2 i 0, Gorskowska 1 i 0, Najwięcej dla Startu: Nieczyporowska 9 i 6 oraz Wilczewska 4 i 8.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 41 z 18 lutego 1985